! WAŻNE !

TRIDUUM PASCHALNE to początek ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !

WIELKI CZWARTEK – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej (20.00)
WIELKI PIĄTEK – Ceremonie Męki Pańskiej (20.00). Początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia Katolików obowiązuje POST ŚCISŁY (18 – 60 roku życia)! To 3 bezmięsne posiłki – w tym 1 do syta. Młodszych zachęcamy i uczymy takiego ducha pokuty !
WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna i Rezurekcja bez procesji (22.oo).
TRIDUUM PASCHALNE - w liturgii tych dni wezmą udział tylko zamawiający intencje mszalne (razem 5 osób!).

WIELKI PIĄTEK – nie ma adoracji Krzyża i przy Ciemnicy;
WIELKA SOBOTA – nie ma ŚWIĘCONKI, adoracji przy Grobie Pańskim i PROCESJI rezurekcyjnej.

Zamiast tradycyjnej święconki prosimy zadbajcie o wspólną, poniższą modlitwę

MODLITWA przy ŚNIADANIU wielkanocnym:
(odmawia i czyni znak krzyża nad pokarmami ojciec lub matka)

„Panie Jezu Chryste, ty w dzień przed Swoją Męką i Śmiercią poleciłeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę; w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do jedenastu Apostołów, by spożyć z nimi posiłek. Prosimy Cię, + pobłogosław nam i daj z wiarą przeżywać Twoją obecność w naszej rodzinie podczas świątecznych posiłku w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen”. (odmówcie: „Ojcze nasz” oraz „Chwała Ojcu i Synowi…”)

Jeśli zajdą zmiany co do ilości wiernych w czasie Uroczystości wielkanocnych poinformujemy na stronie i w gablocie!
NIEDZIELA Zmartwychwstania Pańskiego - bez Mszy Św. o godz. 7.30.
PONIEDZIAŁEK Wielkanocny – Msze Św. jak w każdą niedzielę.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
i Bożego umocnienia w nadziei na „nowe” życie! Alleluja !

 

Z racji zaostrzenia obecnego stanu, nadal prosimy Wszystkich:
„ZOSTAŃCIE W DOMU, by chronić siebie i bliźnich!”

W najbliższe dni nie musicie uczestniczyć w Mszy Św. w świątyni. W niej może być tylko 5 osób oprócz księży i pomocników! Kościół będzie zamykany przy tej liczbie zgromadzonych. Bierzcie więc zaangażowany udział w Mszy Św. transmitowanej w TV, w radiu, by duszą i sercem przeżyć te „wymagające Rekolekcje” z Bogiem. Pamiętajcie w te najbliższe dni próby i trudnych doświadczeń o osobistej i rodzinnej modlitwie - o Koronce do Miłosierdzia Bożego o g.15.oo oraz o codziennym różańcu o g. 20.30. Mobilizujmy się nawzajem do jeszcze intensywniejszej modlitwy o miłosierdzie dla nas i świata!

SPOWIEDŹ ŚW. – każdego dnia przez kwadrans po Mszy Św.
Wchodzimy pojedynczo do świątyni! (nie może być ponad 5 osób!)

TRIDUUM paschalne - z racji zasad bezpieczeństwa, w liturgii tych dni wezmą udział tylko zamawiający intencje mszalne (razem 5 osób!) lub zgłoszonych 5-u przedstawicieli z grup parafialnych.

Wielki Piątek – nie ma adoracji KRZYŻA i przy Ciemnicy;
Wielka Sobota – nie ma ŚWIĘCONKI, adoracji Grobu Pańskiego i PROCESJI rezurekcyjnej;

Błagamy! Niech nikt z wierzących nie sieje zamętu i nerwowości przesyłając innym np. „fake newsy”, ale z pokorą i miłością właściwymi chrześcijaństwu budzi nadzieję i pokój modlitwą i czynem!

Prosimy o wspieranie w te dni na wzór Św.Karola osób starszych i słabych z sąsiedztwa! Jeśli jest potrzebna pomoc ze strony parafii przekażcie sygnał do nas z adresem tych osób! (bodek.n@wp.pl)

JAŁMUŻNĘ wielkopostną z racji pandemii przeznaczymy nie na budowę Studni Życia, ale na pomoc dla Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, które opiekuje się zarażonymi. Ofiary przesyłajmy na konto parafii z dopiskiem – WIRUS.

INFORMACJE (KLIKNIJ W INTERESUJĄCE HASŁO):

-> Akt żalu doskonałego

-> Jak przeżyć Mszę Świętą online i przyjąć Komunię duchową

-> Odpust zupełny w sytuacji pandemii

 

Jeśli jest druga intencja mszalna (tzw.koncelebra) i obecna jest także rodzina (do 5 osób) to ta Msza Św. odprawiona będzie w tymczasowej kaplicy (w miejscu kawiarenki)