Wydarzenia

WYDARZENIA 2019

OBÓZ WAKACYJNY w Garczynie ( rekreacyjno - żeglarski )

W lipcu, na uroczej i gościnnej ziemi kościerskiej wypoczywa i bawi się grupa naszej młodzieży pod czujnym i troskliwym okiem wychowawców: Anny Ziejka, Krzysztofa Łukasiewicz, Beaty Gracz, ks. wikariusza Arkadiusza Warzyńskiego, KWŻ Artura Haberka oraz Kierownik obozu pani Bożeny Wieczorkowskiej.

Po kilkudniowym intensywnym szkoleniu i treningach przeprowadzimy Regaty o Puchar Komandora JKMW „KOTWICA” oraz zawody strzeleckie o Dyrektora PCM Garczyn

27 czerwca  Boże Ciało

--------------------------------------------------------------------------------

09 czerwca  godz.11.oo
Uroczysta I KOMUNIA ŚW. (25 osób)
Przygotowujący: ks. Arkadiusz

--------------------------------------------------------------------------------

09 czerwca godz.13.oo
22. Rocznica ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH
Ks. Arkadiusza i jego współbraci

 

--------------------------------------------------------------------------------

09 czerwca  godz.18.oo -21.oo
WIECZÓR UWIELBIENIA w DUCHU ŚWIĘTYM
Rozpoczął się Eucharystią. Był to radosny czas adoracji i uwielbienia Boga – modlitwą, śpiewem i tańcem. Zakończył się eucharystycznym błogosławieństwem i modlitwą o uzdrowienie. Prowadzili to dzieło bracia i siostry naszych grup parafialnych pod opieką ks.Adama. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Dziękujemy również ks. Piotrowi z parafii p.w. Chrystusa Króla za pomoc od serca!

--------------------------------------------------------------------------------

20.05.2019 – Zaczęło się! Rusza kolejny etap budowy – powstanie wieży naszej świątyni.
PROSIMY ŻYCZLIWYCH O MATERIALNE WSPARCIE TEGO DZIEŁA
DLA CHWAŁY BOŻEJ I RADOŚCI WIERNYCH!

--------------------------------------------------------------------------------

08.05.2019 – BIERZMOWANIE (41 kandydatów przygotowanych przez ks. Adama)

J.E.Ks. Bp Zbigniew Zieliński jako szafarz darów Ducha Świętego zachęcił z uśmiechem młodych, by spełniając słowa złożonego przyrzeczenia, w życiu „postępowali według zasad wiary” jako dojrzali, odważni i uczciwi (zwłaszcza wobec siebie!). Z radością przyjął niezwykły dar od młodzieży – deskorolkę.

--------------------------------------------------------------------------------

Nasz parafialny Chór brał udział minionej soboty
w XIII Pomorskim Festiwalu Muzyki Pieśni Wielkopostnej w Kielnie.
Zdobył srebrny dyplom w kategorii chórów parafialnych!
Gratulujemy Pani dyrygent Jolancie Karge – Kus i całej śpiewającej wspólnocie „Viola”

--------------------------------------------------------------------------------

WYDARZENIA MINIONE - ARCHIWUM

2018

04.11.2018  –  Niedziela Odpustu
Z mocą serc i radością nasz Chór parafialny w niedzielę Odpustu świętował tez 10. Rocznicę swojego istnienia. Z gronem ponad 100 gości przeżyliśmy popołudniem radosne i doniosłe chwile, słuchając i śpiewając razem na chwałę Bożą!

 
 

03.11.2018 – Wigilia naszego Odpustu

Kolejny raz w gronie 50 braci K.S.M. „Semper Fidelis” naszej archidiecezji świętowaliśmy w naszej świątyni radość Odpustu parafialnego. Jesteśmy całą duszą dumni ze służby Bogu, Papieżowi i Kościołowi pod opieką Maryi i Św. Jana Pawła II.

 

30.10.2018 – Gratulujemy „Dzieciom Maryi” wytrwałej obecności (3 razy w tygodniu) na modlitwie różańcowej!
Wam drogie dzieci i Waszym rodzicom niech Maryja Matka i Królowa wyprasza wiele darów Bożych!
Bądźcie zawsze mocne i piękne na duszy jak Ona!
AVE MARYJA!

Śp. Ks. Prałat Ryszard Kwiatek (4.10.2018)

Program Uroczystości Żałobnych
Życiorys

Kurs NOWE ŻYCIE – 05-07.10.2018

16 sierpnia – XX URODZINY naszej Parafii

20 lat temu ( 16.08.1998 ) J.E.Ks.Abp Tadeusz Gocłowski odprawił Pierwszą Mszę Św. na terenie „Wzgórza” Wielkiego Kacka, potem nazwanego „FIKAKOWEM”. Tak przy Chrystusie i z Chrystusem Eucharystycznym zrodziła się wspólnota pod patronatem Św. Karola Boromeusza. Datę wybrano jako comiesięczne wspomnienie Polaka Karola Wojtyły wybranego na Papieża w 16 dzień miesiąca. Do dziś dnia co miesiąc (teraz zgodnie z Liturgią 22 dnia) pamiętamy o naszym Rodaku Św. Janie Pawle II.
W czwartek 16 sierpnia br. modlitwie urodzinowej i dziękczynnej przewodniczył Ks. Prałat Ryszard Kwiatek, senior parafii p.w. Św. Wawrzyńca. Od początku był wręcz z ojcowską i pełną przyjaźni troską wspaniałym opiekunem nowego proboszcza i nowego dzieła. W słowie, które skierował do nas wspomniał o kłopotach i ludziach nieprzychylnych temu dziełu oraz o sile przebaczania jaką czerpali budujący i modlący się tutaj kapłani i wierni z każdej kolejnej Mszy Św. W modlitwie pamiętaliśmy razem o byłych parafianach i parafiankach oraz kapłanach, którzy tutaj posługiwali. Bogu niech będą dzięki za ten wspaniały czas i radosny wieczór!

Dziękujemy Księdzu Prałatowi Ryszardowi oraz wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie
na Uroczyste dziękczynienie z okazji Narodzin naszej parafii podczas Pierwszej Mszy Św. sprawowanej 20 lat temu!
Dziękujemy za wspólną z Wami modlitwę i rodzinną radość przy wielkim, urodzinowym torcie.
Niech patron parafii ma Was w swojej opiece!

Wasi duszpasterze

Modlitwa powszechna 20 lecie Parafii 2018

K: Zjednoczeni w radosnym dziękczynieniu wobec niebios za dzieło i historię naszej parafii wspólnie ze Św. Karolem naszym Patronem zanieśmy do Pana Boga wspólne wołania.

1. Eucharystia jest darem; dziękując za kapłaństwo, prośmy, aby papież Franciszek, biskupi, ksiądz prałat Ryszard, także kapłani, którzy w tej parafii pracowali i pracują, ze sprawowania Eucharystii czerpali moc do gorliwej służby i ewangelizacji. Ze Św. Karolem, Ciebie prosimy…

2. Eucharystia pomaga wzrastać; dziękując za pierwsze powołania z parafii, prośmy, aby ksiądz Tomasz i klerycy: Stanisław oraz Michał przez wytrwałą modlitwę u stóp ołtarza wzrastali w więzi z Bogiem, a inni młodzi z radością odpowiadali na głos Bożego powołania.
Ze Św. Karolem, Ciebie prosimy…

3. Eucharystia ubogaca; dziękując za wszystkich, którzy dotąd byli wierną cząstką naszej wspólnoty, prośmy, aby radowali się bogactwem darów Bożych, wspomnieniami oraz łączyli się z nami w modlitwie i w Mszy Św.
Ze Św. Karolem, Ciebie prosimy…

4. Eucharystia umacnia; dziękując za wszystkie sprawowane dotąd Msze Św. w naszej parafii, a także za obecnych, wszystkich wiernych parafian, prośmy, aby każdy udział w Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu rozpalał w nich pragnienie budowania wspólnoty serc oraz wznoszenia tej świątyni. Ze Św. Karolem, Ciebie prosimy…

5. Eucharystia daje życie wieczne; dziękując za pokarm Boskiej wieczności prośmy, aby zmarli parafianie, ofiarodawcy i budowniczy oraz ksiądz Arcybiskup Tadeusz Gocłowski i ksiądz Daniel Dąbrowski, którzy karmili się Komunią Świętą w tym miejscu modlitwy cieszyli się teraz niebem.
Ze Św. Karolem, Ciebie prosimy…

6. Eucharystia jest najświętszą wartością; dziękując za żywą obecność Boga pośród nas i pośród naszych domów, prośmy, abyśmy dzisiaj tu obecni oraz nasi wszyscy mieszkańcy, uwierzyli mocniej w sakramentalnego Boga obecnego w naszej świątyni. Ze Św. Karolem, Ciebie prosimy…
K: Panie, Ty w Eucharystii przynosiłeś i przynosisz ludziom tu modlącym się od 20 lat pokój i miłosierdzie; przyjmij naszą wiarę, nasze szczere dziękczynienie i radosne uwielbianie jakie kierujemy ku Tobie z naszym Św. Patronem. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

3 czerwca – BIERZMOWANIE (12.3o)

31 maja – BOŻE CIAŁO (z Mszą Św. o 9.3o)

27 maja – ROCZNICA Komunii Św. (14.oo)

20 maja – MSZA ŚW. PRYMICYJNA (13.oo – Msza Św. nowo wyświęconego
księdza Tomasza TOPOLSKIEGO, zarazem pierwsza taka w historii naszej parafii)

Dziękując Bogu Ojcu i Synowi Bożemu
Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Arcykapłanowi
za dar powołania z naszej wspólnoty
wypraszajmy w modlitwach naszych moc Ducha Bożego
na każdy dzień życia i posługi dla wyświęconego kapłana
pochodzącego spośród nas
oraz o błogosławieństwo Boże dla jego najbliższych!


 
 


19 maja – ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE pierwszego w historii parafianina,
diakona Tomasza Topolskiego (godz.:10.oo w Archikatedrze oliwskiej)

13 maja – I KOMUNIA ŚWIĘTA

12/13 maja – piesza PIELGRZYMKA dekanalna (5 parafii razem) do Wejherowa.

15.04.2018 (niedziela)

Podczas Mszy Św. o.Prowincjał zakonu augustianów dr Wiesław Dawidowski wprowadził nas w kult Św. Rity. Poświęcił figurę Świętej ufundowaną przez Parafiankę oraz liczne róże dla czcicieli Rity.
Bogu niech będą dzięki za kolejną w świątyni ważną postać Kościoła, za kobiecego obok Maryi i Św. Faustyny „Giganta ducha”.
Św. Rito wyjednaj pojednanie zwaśnionym i wspieraj wszystkich, którzy są w trudnej i beznadziejnej sytuacji życia!

 

„DOBRZE, ŻE TU JESTEŚMY !”
Parafialne REKOLEKCJE wielkopostne
25-28 lutego 2018

Rekolekcjonista: o. Stanisław KREFT – OFM Conv

To szansa na owocne przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych!
Program w biuletynie, gablotach kościoła i w ogłoszeniach!

30.10.2017 – 06.01.2019
NADZWYCZAJNY ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA KALISKIEGO

Strona jubileuszowej parafii w Kaliszu: www.swietyjozef.kalisz.pl

Rok 2018 w Polsce – Rokiem Św. Stanisława Kostki

„Kostka” znaczy „więcej!”
(…) Żyjąc w XXI wieku nie powtórzymy dokładnie czynów św. Stanisława Kostki. Naszym zadaniem jest raczej zrozumienie ducha tego świętego, który nie dał się zwieść mirażowi wygodnego życia, zabezpieczonego majątkiem rodziców. Miał odwagę przeciwstawić się panującym modom i naciskom grupy. Nie chciał ani imponować, ani uczynić z życia jednej wielkiej rozrywki. Był silną osobowością, miał swoją klasę i styl. Do końca zachował wolność. To nie był młody człowiek, który nie wie, po co żyje, jest znudzony i apatyczny, żądający od innych, a nie dający nic z siebie. Nie pozwalał sobie na eksperymenty w poszukiwaniu szczęścia. Wiedział, że ten świat nie zaspokoi jego tęsknot, że prędzej czy później poczułby się w nim oszukany lub zawiedziony. Wiedział, że charakter – to nie tylko sprawa dziedziczenia cech po przodkach, nie tylko wpływ środowiska, ale rzetelna praca nad sobą. Wiedział też, że stawać się dojrzałym człowiekiem, to podejmować trud rozwoju. Nie był mięczakiem, który mówi: taki już jestem, a zło usprawiedliwia słabością, obwinia innych, oskarża warunki i historię. Był czujnym ogrodnikiem wyrywającym chwasty słabości i grzechu, aby wyrosły piękne kwiaty i owoce. Uwierzył w miłość Boga i całym sobą na nią odpowiedział.(…)
(fragmenty Listu KEP z 14.10.2017)

GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE


W niedzielę 7.01 gościliśmy w parafii kapelę góralską „Inacy”. Zespół towarzyszył
nam podczas Mszy Świętych, a o godz. 16.30 dał ponad godzinny koncert. Mogliśmy
posłuchać pięknych tradycyjnych kolęd i pastorałek góralskich w żywiołowych
aranżacjach. Muzycy zaprosili do śpiewania dzieci, a Ksiądz Proboszcz przy wtórze
skrzypiec i basu pięknie odśpiewał kolędę “Oj maluśki, maluśki”. Zespół zrobił
niesamowite wrażenie i nagrodzony został gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy
młodym artystom za wspaniały koncert, a wszystkim parafianom i gościom za tak
liczne przybycie.

Pozdrawiam. Anna Duśko-Daszkiewicz

2017

DZIĘKUJEMY bardzo serdecznie wszystkim (ponad 70 osób), którzy z radosnym i wielkim zaangażowaniem odmówili u nas 7. października od godz.14.oo wszystkie 4 części różańca w łączności z rzeszą rozmodlonych Rodaków na akcji „Różaniec do Granic”!

 ————————————————————————————-

20-22.10.2017 – kurs EMAUS w ramach działalności Szkoły Nowej Ewangelizacji

 ————————————————————————————-

27.10.2017 – Dziękujemy najmłodszej „Trzódce Maryi” za wytrwałość i obecność na różańcowej modlitwie! Dziękujemy rodzicom tych dzieci za pomoc w tych spotkaniach pomimo codziennych obowiązków! Kto czci i kocha zawsze znajduje czas dla Kochanej Osoby! O Was niebo nie zapomni nigdy!

 ————————————————————————————-

29.10.2017 (niedziela)

Dziękujemy fundatorom z parafii
za dar figury Św. Antoniego
i o.Stanisławowi z zakonu gdyńskich franciszkanów
za poświęcenie jej oraz ukazanie radości płynącej z kultu tego Świętego!
Bogu niech będą dzięki za kolejnego w świątyni
orędownika w naszych intencjach !
Św. Antoni przyprowadź zagubionych mieszkańców do Boga!


 ————————————————————————————-

4.11.2017 (sobota) godz.14.oo – doroczna (we Wigilię naszego parafialnego Odpustu) Msza Św. z braćmi K.S.M. SEMPER FIDELIS naszej Archidiecezji. Zapraszamy młodzieńców i mężczyzn z rodzinami!
 ————————————————————————————-

5.11.2017 (niedziela) – ODPUST parafialny. Sumę o godz.12.3o poprowadzi Ks. Jarosław PIOTROWSKI proboszcz parafii p.w. Św. Wawrzyńca.

 ————————————————————————————-

ROK Św. Brata Alberta (25.12.2016-25.12.2017)

 ——————————————————————————————

ŚWIĘCENIA DIAKONATU – naszego pierwszego w historii parafii kleryka Tomasza Topolskiego – 17 czerwca 2017 w kościele p.w.Św. Ojca Pio w Gdańsku – Ujeścisku; GRATULUJEMY Tomaszu!

 ——————————————————————————————

Jubileuszowe” MISJE PARAFIALNE 11 – 18 czerwca 2017
Poprowadzili Ojcowie Redemptoryści: o.Zbigniew i o.Antoni
Jubileusze:
300 lecie koronacji MB Częstochowskiej
100 lecie Objawień Fatimskich
100 lecie śmierci Św. Brata Alberta Chmielowskiego

DRODZY PARAFIANIE!
Oto minął czas Misji Świętych w naszej Parafialnej Rodzinie wraz z Uroczystością Bożego Ciała i pod opieką MB Fatimskiej, czas łaski, gdy w wieczerniku naszej duszy przebywał żywy i zmartwychwstały Pan, z błogosławieństwem i pokojem. Wielu przy Jego Sercu odetchnęło, odpoczęło i nabrało duchowej mocy na życie w pełni chrześcijańskie, by było święte i „dobre jak chleb”. Przez chwilę razem zgłębialiśmy prawdy Boże, by to co chore i słabe w Bogu uleczyć, by pokrzywione i zagmatwane z Nim wyprostować, za doznane dobro Jemu podziękować i by iść Bożą miłością dzielić się z innymi!

Dziękujemy serdecznie Wam wytrwałym za wspólne spotkania. Ostatni raz taką okazję mieliśmy w 2005 roku. Teraz był to kolejny dar i szansa (może dla wielu ostatnia) do odczytania na nowo celu i sensu życia. Polecamy we wdzięcznej modlitwie Bożemu Miłosierdziu dzieło tego czasu, ojców misjonarzy, wszystkich uczestniczących oraz zaangażowanych w Liturgię tych dni!

Wasi Duszpasterze: Ks.prob. Bogumił Nowakowski; Ks. wik. Wojciech Ulasiński; Ks. wik. Adam Klajnys

 ——————————————————————————————

Parafialna PIELGRZYMKO – WYCIECZKA
do Bośni i Hercegowiny (główny cel wyjazdu, Medjugorie)

25.08.-03.09.2017


Świadectwo pielgrzyma:
“Medjugorie to miasteczko, gdzie w postawach, oczach i uśmiechu każdej napotkanej osoby widać Bożą miłość. Jadąc miałam mieszane uczucia co to tego miejsca. Wracam z mocnym przekonaniem, że tam Bóg, przez Matkę Boską, Królową Pokoju czeka na każdego człowieka. Obecności Pana Boga można doświadczyć wszędzie, ale Medjugorie to miejsce szczególnie namaszczone. Odczuwa się tu atmosferę pełną radości, pokoju, wiary, która zmienia wszystko.

“W Medjugorie otrzymałam wiele osobistych łask, pełnych miłości dotyków Bożej Obecności, które przepełniają mnie radością. Chciałabym, aby to stało się doświadczeniem każdego.”        Ala

   

——————————————————————————————

Sakrament Bierzmowania 26.05.2017