2021: Nowy Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Tadeusz Wojda SAC
Abp Tadeusz Wojda SAC (Pallotyn), dotychczasowy arcybiskup białostocki, został mianowany arcybiskupem metropolitą gdańskim. Decyzję papieża ogłosiła 2 marca 2021, w południe Stolica Apostolska. Dewiza biskupia: „Oportet praedicari Evangelium” (Aby była głoszona Ewangelia) Mk 13,10 Urodzony: 29.I.1957, Kowala Święcenia prezbiteratu: 8.V.1983 Święcenia biskupie: 10.VI.2017
