Niedziela 02.04.2017

02.04.2017 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dzisiaj – Wolontariusze hospicyjnej akcji POLA NADZIEI po Mszach Św. zbierają datki na rzecz swoich podopiecznych obdarowując żonkilami nadziei!

Środa - o godz.18.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „10” różańca.

I Czwartek - wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ i piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujemy ze Św. Karolem prosząc o odnowę życia małżeńskiego i rodzinnego opartego na niedzieli oddanej wyłącznie Bogu i rodzinie. Podczas adoracji do godz.19.3o okazja do SPOWIEDZI Św.

I Piątek – od godz.9.oo sakramentalne odwiedziny u zgłoszonych CHORYCH z parafii.
W godz.19.oo – 20.oo prosimy dostarczyć do kotłowni kościoła zaadresowane paczki z naszej akcji „Świąteczny Dar Serca”, które zostaną dostarczone do obdarowywanych parafii w sobotę tj.8 kwietnia. DROGA KRZYŻOWA u nas o godz.17.15 lub 18.3o

Sobota - K.S.M. „Semper Fidelis” zaprasza na wspólną DROGĘ KRZYŻOWĄ w pięknym plenerze Kalwarii Wejherowskiej tzw. „górek” o godzinie 11.00 (od kościoła oo.Franciszkanów obok rynku). Bracia ze wspólnoty gwarantują przejazd dla kilku osób. Zgłoszenia przyjmujemy do środy w zakrystii. Możliwy też dojazd SKM do przystanku: Wejherowo - Nanice.

Przyszła niedziela (PALMOWA) – Przynieśmy ze sobą palemki! Tego dnia - comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA. Prosimy o zrozumienie i pomocną ofiarność. Część z ofiar będzie przeznaczona w ramach dorocznej zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

GORZKIE ŻALE po Mszach Św. o godz.9.3o lub 18.oo
Również tego dnia w salce będzie fotograficzna WYSTAWA ks. Henryka Zielińskiego, proboszcza z Pomieczyna k/Przodkowa o pięknie przyrody Kaszub „zatrzymanym w czasie”. O godz.13.3o w salce – spotkanie z autorem niesamowitych zdjęć!

PAMIĘTAJMY !

SPOWIEDŻ Św. PRZEDŚWIĄTECZNA:
Najbliżej mieszkających, będących często w kościele i młodych prosimy, skorzystajcie już teraz z sakramentu pojednania !

Prosimy, by zgłaszały się Małżeństwa, które chcą należeć do Domowego Kościoła tj. Oazy Rodzin.

W duchu Św. br.Alberta dzielmy się JAŁMUŻNĄ na rzecz Bezdomnych Osób i Rodzin naszego miasta ( skarbona przy dzwonach! )

Program SZKOLNYCH REKOLEKCJI wielkopostnych podano minionej niedzieli w biuletynie, ogłoszeniach internetowych oraz gablotach. Prosimy uczniów szkoły podstawowej nr „20”; zespołu szkół nr „13” i rodziców o zapoznanie się z planem spotkań.

Wśród wielu inicjatyw pomocy Syryjczykom (zwłaszcza chrześcijanom) jest realizowany przez Caritas Polska program „Rodzina Rodzinie”, który umożliwia materialne wsparcie konkretnej syryjskiej rodziny przez minimum 6 miesięcy (ok.700 – 1000 zł miesięcznie). Obecnie wspieranych jest już 2225 rodzin w Aleppo ( w tym nasza diecezja już pomaga 345 rodzinom). Kto zechciałby zaangażować się w to dzieło, prosimy o odbiór deklaracji w zakrystii. Parafia również zgłosi chęć opieki nad jedną rodziną.