Niedziela 09.07.2017

09.07.2017 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA przeznaczona na przyszłą rozbudowę kościoła. Dziękujemy Wszystkim życzliwym za dzisiejsze wsparcie!

Wtorek – ŚWIĘTO Św. Benedykta, opata i patrona Europy.

Środa - XIX ROCZNICA ERYGOWANIA (12.07.1998) naszej parafii tj. powołania do istnienia. O godz.19.oo NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w intencjach zapisanych na kartkach. Po Mszy Św. „dziesiątek” różańca. Dziękujemy za dołączone dobrowolne ofiary mszalne oraz za ofiary z kolekty, która jest na kwiaty do świątyni.

Czwartek – kolejny WIECZÓR FATIMSKI. Nie będzie Mszy św. o godz.19.oo !
Od godz.18.3o cotygodniowa GODZINA ŚWIĘTA z prośbą o dary Bożej łaski dla wszystkich, którzy dbają o modlitewną więź z błogosławionymi lub świętymi patronami swego Chrztu św. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji. O godz.19.3o – modlitwa różańcowa. O godz.20.oo – Msza św. z procesją „światła” (przynieśmy świece).
W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

Przyszła niedziela – zapraszamy do kawiarenki na „karolowego” pączka tj. „słodką cegiełkę” z której dochód przeznaczamy na budowę.

Witając Gości, życzymy im oraz naszym Parafianom,
miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku!
PAMIĘTAJMY! Nie ma wakacji od BOGA i bez BOGA!

 

PRZYPOMNAMY:

Zachęcamy do zabrania na wakacyjne wyjazdy folderów naszej parafii, by w miejscu wypoczynku poprosić życzliwych o „cegiełkę” pomocy.

W świątyni obowiązuje z szacunku dla świętości strój wygodny, ale nie swobodny, a z szacunku dla Boga i modlących się – punktualność!

Nie bierze pełnego udziału we Mszy Św. osoba która: spóźnia się w czasie Ewangelii lub wychodzi przed błogosławieństwem końcowym!

Czytajmy nasz biuletyn i czasopisma religijne dostępne w naszej świątyni.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

W miniony m tygodniu na drogę ku wieczności pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Jerzego SŁOWIKA, lat 96; zam. przy ul. Myśliwskiej 23.
„Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj mu wieczne spoczywanie!”