Niedziela : 11.10.2015

11.10.2015 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XV DZIEŃ PAPIESKI: „ Jan Paweł II – Patron Rodziny ”

Dzisiaj – KOLEKTA BUDOWLANA. Dziękujemy za złożone ofiary!
Również dzisiaj - zbiórka dla stypendialnej młodzieży z „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.
O godz.16.3o – spotkanie Grupy MŁODZIEŻOWEJ. Zapraszamy poszukujących Boga!

KĄCIK BUDOWLANY:
W czasie wakacji wymalowaliśmy własnymi siłami po kilku latach salkę katechetyczną oraz biuro parafialne. Koszt prac: 5.000,- W planach jest też odnowienie toalet i kawiarenki. Przypomnę, że Rada Parafialna wstrzymała budowlane inwestycje do czasu spłaty zadłużeń i możliwego odłożenia solidnej kwoty na rozpoczęcie dalszych prac. Dziękuję za okazywaną pomoc Wszystkim Życzliwym i proszę o dalsze wsparcie wspólnego dzieła, które jest przed nami!
Ks. proboszcz

Wtorek – o godz.19.3o różańcem rozpoczniemy ostatni w roku WIECZÓR FATIMSKI. O godz.20.oo – Msza Św. z procesją „światła”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą oddać pod opiekę Maryi swoją Rodzinę! Różańca nie będzie o godz.18.oo!

Środa o godz.18.oo - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z różańcem i Mszą Św.

Czwartek – wieczorna GODZINA ŚWIĘTA – o miłosierdzie Boże i opamiętanie dla wszystkich, którzy popełnianym złem ranią swoje powołanie, rodzinę i wspólnotę Kościoła. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.

Piątek – Wieczór Modlitwy Młodych w Pucku. Czas: 19.3o - 24.oo. O godz. 18.oo – zbiórka przy naszym krzyżu misyjnym. Ksiądz Marek zaprasza: kandydatów do Bierzmowania, Grupę Młodzieżową i Bierzmowanych z poprzednich lat na to spotkanie, które przygotowuje młodych do udziału w ŚDM 2016 w Krakowie. Rodziców prosimy o transport i opiekę.

Przyszła niedziela - zapraszamy do południa na domowe wypieki parafianek.

Trwamy na MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ. To siła dla wielu pokoleń i stanów, gdy razem szuka sie wsparcia Bożego. Zachęcamy do wspólnoty Żywego Różańca. Stwórzmy kolejne Róże: „Dzieci Maryi”, „Młodzi Maryi” i „Rodziców” !

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW RÓŹAŃCOWYCH:
dla dzieci, gimnazjalistów klas I, II – od poniedziałku do piątku o godz.17.15
dla gimnazjalistów klas III, młodzieży i dorosłych – w tygodniu z Mszą Św. wieczorną; w niedziele z Sumą parafialną. Rano w tygodniu - jeden dziesiątek.

Zgłaszajmy WYPOMINKI: jednorazowe, roczne i Msze Św. zbiorowe za zmarłych. Kartek z wypominkami nie wrzucajmy na kolektę!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
30/ Robert SZARMACH; Gdynia, ul. W. Szefki 2
Magdalena KUŁAKOWSKA; Gortatowo k/Brodnicy ślub – Jastrzębie

Prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni (raz w miesiącu!) Poszukujemy odpowiedzialnej i zdolnej muzycznie osoby do pomocy jako organista/ka lub do prowadzenia Scholi.

Wczoraj Sakrament Małżeństwa przyjęli u nas gościnnie: Karolina BEGIŃSKA i Dawid KOTŁOWSKI. Nowożeńcom życzymy szczęścia i wzrastania w miłości pod opieką Maryi. Szczęść Boże Młodej Parze!