Niedziela 12.06.2016

12.06.2016 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj - comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA przeznaczona na letnie inwestycje. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwą ofiarność! Bierzmowani w maju w naszym kościele mogą odebrać foto-pamiątki w zakrystii!

Poniedziałek – kolejny „WIECZÓR FATIMSKI” rozpoczniemy o godz.19.3o modlitwą różańcową. O godz.20.oo - Msza św. z procesją światła. Przynieśmy świece. Nie ma Mszy Św. o godz.19.oo !

Środa o godz.19.oo - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „dziesiątkiem” różańca.

Czwartek od godz.18.oo – GODZINA ŚWIĘTA adoracji wraz z Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego, by prosić o przymnożenie łaski Bożej i ludzkiej życzliwości dla rozbudowy świątyni.

Piątek o godz.20.oo – katecheza i spotkanie organizacyjne w salce dla klas II gimnazjum przed Bierzmowaniem. Obowiązującą wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy za nawrócenie młodych „zagubionych” w życiu.

Sobota – w parafii pw. Świętej Trójcy na Dąbrowie o godz.10.00 odbędą się Święcenia Diakonatu naszych kleryków. Zapraszamy na wspólną modlitwę!

Przyszła niedziela – z powodów organizacyjnych kawiarenka będzie nieczynna. DOMOWE WYPIEKI ruszą dopiero od września.

Po Mszy Św. o godz.12.3o – krótki KONCERT parafialnego Chóru, który 13 maja w Chojnicach zdobył I miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym, a Pani dyrygentka została najlepszym Dyrygentem festiwalu!

Zapraszamy na dziękczynienie Panu Bogu za Rok szkolny i katechetyczny: dzieci szkół podstawowych na Mszę Św. o godz.11.oo; gimnazjalistów i uczniów szkół średnich na Mszę Św. o godz.12.3o.

Tej też niedzieli o godz.16.oo – wspólne zakończenie Roku pracy „na wesoło” dla grup: Miłosierdzia, Biblijnej, Muzycznej, „Ziemi Maryi”, Kręgu Rodzin. Potem wspólna modlitwa na wieczornej Mszy Św. o godz.19.oo.

W Gdańsku o godz.14.3o z Placu Solidarności wyruszy MARSZ dla ŻYCIA i RODZINY. Program na plakatach!

UWAGA!
Zachęcamy do udziału w XXXI Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy ( od 4 – 21 lipca lub dalej do Krakowa), by we wspólnocie trudu i modlitwy doświadczyć niepowtarzalnej Bożej radości. Przygotujmy karteczki z intencjami jakie chcielibyśmy powierzyć modlitwie pielgrzymów!
Wspierajmy wspólnie w te dni pielgrzymów naszą modlitwą w tzw. „Złotej Grupie Pielgrzymkowej” tj. grupie osób, które spotykać się będą po każdej Mszy Św. wieczornej w naszej świątyni.
Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zaprasza czujących powołanie do kapłaństwa, by zgłaszali się do naszej uczelni i rozpoczęli studia filozoficzno-teologiczne oraz drogę seminaryjnej formacji. Warunki przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.