Niedziela 15.04.2018

15.04.2018 III NIEDZIELA WIELKANOCNA - BIBLIJNA

 

Dziękujemy obecnym w poniedziałkową Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
na modlitwie wdzięczności za Dar Życia oraz 20 osobom,
które podjęły Duchową Adopcję nieznanych sobie poczętych dzieci,
jakim zagraża niebezpieczeństwo zagłady, by wspierać wytrwale ich mamy
oraz wyprosić im radość narodzin.

Dzisiaj - Zapraszamy do KAWIARENKI na „domowe wypieki”. Zachęcamy też do udziału w czytaniu Pisma Świętego na plaży miejskiej w Gdyni w godzinach od 11.00 do 20.00. W programie: czytanie Biblii, taniec uwielbienia i koncerty ewangelizacyjne. Owocem tego dnia i tygodnia biblijnego niech będzie nasze wstąpienie do Grupy BIBLIJNEJ, by zgłębiać razem Słowo Boże! Zgłoszenia przyjmuje opiekun – Ks. Adam.
Dziękujemy o.Prowincjałowi zakonu augustianów dr Wiesławowi Dawidowskiemu, który wprowadzi(ł) nas w kult Św. Rity i poświęci(ł) jej figurkę dla naszej świątyni, ufundowaną przez parafiankę! Dziękujemy Pani Anno!

Wtorek – 10. Rocznica nominacji Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia na Metropolitę Gdańskiego. Pamiętajmy o osobistej modlitwie w tej intencji.

Środa - o godz.18.oo NOWENNA do MBNP, Msza Św. i „10” różańca. Po modlitwie spotkanie Grupy BIBLIJNEJ. Serdecznie chcących poznać Pismo Święte.

Czwartek – cotygodniowa, wieczorna GODZINA ŚWIĘTA adoracji do 19.3o z prośbą:
o przymnożenie łaski Bożej i ludzkiej życzliwości dla budowania naszej wspólnoty i świątyni. W tej intencji ofiarujmy też piątkową obowiązującą nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Przyszła niedziela ( Dobrego Pasterza ) – o godz. 9.3o comiesięczna modlitwa ze Św. Janem Pawłem II z udziałem KSM SEMPER FIDELIS naszej parafii oraz młodzieńców i mężczyzn wiernych Bogu, Kościołowi, rodzinie i Ojczyźnie, a o 12.3o – pierwsza, comiesięczna modlitwa ze Św. Ritą. Po Mszy Św. wieczornej – spotkanie z Rodzicami kandydatów do Bierzmowania.
Tego też dnia wolontariusze hospicyjnej akcji POLA NADZIEI po Mszach Św. zbierać będą datki na rzecz swoich podopiecznych obdarowując żonkilami nadziei!
O godz. 13.00 w Archikatedrze Oliwskiej sprawowana będzie uroczysta Eucharystia z okazji 10. rocznicy Ingresu Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia do Bazyliki Archikatedralnej pw. Trójcy Świętej w Gdańsku-Oliwie. Mszy Świętej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Wiesław Mering, Biskup Włocławski (transmisja w Telewizji Trwam).

Usilnie prosimy Młodych do zaangażowania się w Liturgię swojej Mszy Św. wieczornej każdej niedzieli! Czytajmy biuletyn, by być na bieżąco z wydarzeniami w życiu parafii oraz prasę katolicką dostępną w świątyni.

UWAGA! Z racji technicznych kierowców prosimy, by w ciągu tego tygodnia parkowali tylko przed plebanią!!! Wjazd przy krzyżu misyjnym będzie zamknięty!