Niedziela 15.10.2017

15.10.2017 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj – zapraszamy do kawiarenki na domowe WYPIEKI. Kończymy przyjmowanie dzieci i młodzieży do grup przedsakarmentalnych!

Młodych i dorosłych prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni (raz w miesiącu!)

WYPOMINKI za zmarłych z ofiarą nie wrzucajmy na kolektę!

 

Wszystkim, którzy znaleźli czas dla Boga i Maryi
w tegoroczne, jubileuszowe WIECZORY FATIMSKIE
z serca dziękujemy za obecność oraz dar wspólnej modlitwy.
Niech Maryja ma Was swoich wiernych czcicieli
i Wasze rodziny w przemożnej opiece!

 

Środa – ŚWIĘTO Św. Łukasza, Ewangelisty i Patrona Służby Zdrowia. O godz.18.oo - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z różańcem i Msza Św.

Czwartek – wieczorna GODZINA ŚWIĘTA do godz.19.3o w intencji powrotu młodzieży pod opiekę Maryi i Jej Syna. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w ich intencji. Po adoracji w kawiarence kolejne spotkanie wspólnoty ZIEMIA MARYI. Zapraszamy!

Piątek - po wieczornej Mszy Św. i różańcu Wspólnota MIŁOSIERDZIA zaprasza wraz z ks. Arkadiuszem na katechezę: "Bezgrzeszność, która niewidzialnie nas przenika – rzecz o naszej świadomości grzechu." Po katechezie chwila adoracji i błogosławieństwo eucharystyczne. Spotkania będą co miesiąc i zapraszamy wszystkich parafian!

Akcja zbierania podpisów dla poparcia Obywatelskiego Projektu Ustawy o zmianie warunków dopuszczalności przerywania ciąży odbędzie się jednak w niedzielę 29 października, a nie jak informowaliśmy w biuletynie, że za tydzień.

Jako Duszpasterze usilnie błagamy: „Odmawiajcie różaniec”!

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH:
dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz.17.15
dla młodzieży i dorosłych – w tygodniu z Mszą Św. wieczorną;
w niedziele z Sumą parafialną. W tygodniu rano - jeden „dziesiątek”.

 

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA w parafii!

20-22.10.br – kurs EMAUS w ramach działalności Szkoły Nowej Ewangelizacji.

29.10.br (niedziela) – poświęcimy figurę Św. Antoniego oraz odkryjemy bogactwo jego kultu z pomocą franciszkańskiego kaznodziei.

4.11.br (sobota) godz.14.oo - Msza Św. z braćmi K.S.M. SEMPER FIDELIS naszej Archidiecezji. Zapraszamy młodzieńców i mężczyzn z rodzinami!
Tego też dnia odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn na Jasna Górę. Wyjazd organizuje Bractwo Św. Pawła. Zapisy: www.bractwoswietegopawla.pl

5.11.br (niedziela) - ODPUST parafialny. Sumę o godz.12.3o poprowadzi Ks. Jarosław PIOTROWSKI proboszcz parafii p.w. Św. Wawrzyńca.