Niedziela 23.06.2019

23.06.2019 XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

w Oktawie „Bożego Ciała”

 

 .

 

Dzisiaj – po Mszach Św. możemy wesprzeć ofiarami młodych, którzy chcą pracować misyjnie w jednej z dzielnic nędzy w Limie (Peru).

PONIEDZIAŁEK - UROCZYSTOŚĆ Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

ŚRODA – O godz.18.oo NOWENNA do „MB Nieustającej Pomocy i Królowej naszych serc” z Mszą Św. i „10” różańca. Po modlitwie - spotkanie Wspólnoty „ŻYWEGO RÓŻAŃCA”.

CZWARTEK – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.
Po Mszy Św. wieczornej do godz.19.3o cotygodniowa GODZINA ŚWIĘTA, tym razem ze Wspólnotą „ZIEMIA MARYI” poprosimy o większą gorliwość wiary i miłość do Pana Boga dla naszych mieszkańców.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończenie Oktawy „Bożego Ciała” z ostatnią procesją. Na Mszę Św. wieczorną, kończącą zapraszamy grupy parafialne. Nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych!

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ ŚŚ. Apostołów: Piotra i Pawła. Jak co roku kolekta dnia jest „świętopietrzem” tj. darem dla Stolicy Apostolskiej.

Zgodnie z dekretem J.E.Ks.Arcybiskupa, ks.Adam Klajnys odchodzi po 3 latach posługi wikariuszowskiej u nas do parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa w Sopocie. Msza Św. pożegnalna ks.Adama będzie w niedzielę o godz.12.3o! Tradycyjnie kolekta tej Mszy Św. jest materialnym podziękowaniem i wsparciem dla Niego na duszpasterski start w Sopocie.

Do naszej wspólnoty przychodzi ks. Marek Krampa.

 

NIEDZIELA – jak w każdą piątą niedzielę miesiąca DODATKOWA KOLEKTA BUDOWLANA. Prosimy ponownie o „cichą” tj. banknotową ofiarność dla dla dzieła budowy. Sądzimy, że stać każdego na dar najmniejszego nominałem banknotu, by oddać go Bogu na większą Jego Chwałę. W parafii na Karwinach – Odpust ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Pamiętajmy w modlitwie o tej wspólnocie.

PRZYPOMINAMY! 
Msze Św. wieczorne od 1.07. do 31.08.br. - o godz.19.oo
BIURO – czynne będzie: poniedziałki: 18.oo - 18.3o; soboty: 10.oo – 11.oo

Prosimy o zabranie na wakacyjne wyjazdy folderów naszej parafii, by w miejscu wypoczynku poprosić życzliwych o „cegiełkę” wsparcia dla rozbudowy świątyni!

Rektorat Seminarium Duchownego w Oliwie zaprasza młodzieńców czujących powołanie do kapłaństwa, by zgłaszali się na studia i drogę seminaryjnej formacji. Warunki przyjęcia są podane na stronie internetowej uczelni.
Urząd naszego Miasta zachęca wzięcia udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego dla wsparcia dzielnicy i osiedla! (patrz: bo.gdynia.pl)

 

Parafianom małym i dużym, rozpoczynającym wakacje i urlopy,
życzymy wspaniałego wypoczynku z  Bogiem – dawcą pokoju!