Niedziela 27.05.2018

27.05.2018 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

 

Dzisiaj – nabożeństwo majowe o godz.16.oo – przy Źródle Maryi za obwodnicą.
W kawiarence można zakupić ciasta sprzedawane przez harcerzy, którzy zbierają fundusze na obóz.

Poniedziałek i wtorek - o godz.19.oo przed kościołem (od strony krzyża) próby „BIELANEK” tj. dziewczynek sypiących kwiatki w Uroczystość i Oktawę Bożego Ciała. Zbierajmy płatki kwiatowe i składajmy je w ciągu dnia w przedsionku kościoła od strony plebanii. Chłopcy komunijni niech dołączą do ministrantów.

Środa – po Mszy Św. wieczornej spotkanie wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ Bożego Ciała.
Msze Św. : 8.oo; 9.3o – z procesją; ok.11.3o; 18.oo. (UWAGA! – błędnie podano w biuletynie! Przepraszamy! Poprawione intencje są w gablotach!)
Udekorujmy balkony i okna! Kierowców prosimy o kulturę i tolerancję na procesji! Zabierzmy na procesję śpiewniki. W OKTAWIE procesja z Mszą Św. o godz.18.oo, w niedzielę - 9.3o. Pomóżmy w orszaku procesyjnym i Służbie porządkowej!

I Piątek – Msze Św. o godz.8.oo i 18.oo! Z racji Oktawy JEKs Arcybiskup udziela na terenie archidiecezji dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od mięsa.
Od godz.9.oo odwiedziny u Chorych, podopiecznych ks. Arkadiusza.
Dzieci i młodzież uczczą razem z parafią Serce Jezusowe o godz.18.oo. Spowiedź Św. od godz.17.3o.
NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE ku czci Najświętszego Serca Jezusowego:
w tygodniu z Mszą Św. o godz.18.oo; w niedziele – z Sumą o godz.9.3o

I Sobota – rano uczczenie Niepokalanego Serca Maryi z różańcem wynagradzającym. Od godz.9.oo odwiedziny u CHORYCH, podopiecznych ks. Adama.

Przyszła niedziela – od porannej Mszy Św. WIZYTACJA kanoniczna w parafii J.E.Ks. Bpa Wiesława Szlachetki oraz BIERZMOWANIE na Mszy Św. o godz.12.3o. Wspierajmy osobistą modlitwą nowych świadków wiary, by jej sami nie utracili, ale wobec innych „mężnie ją wyznawali i według jej zasad postępowali”. PROGRAM WIZYTACJI dostępny w gablotach.

UWAGA !!!
Wszystkie Msze Św. wieczorne od 3 czerwca do 31 sierpnia - o godz.19.oo!
BIURO parafialne – w tym czasie zmiana godzin otwarcia!
poniedziałki i czwartki – 18.oo - 18.3o; soboty - 10.oo -11.oo

Łask Bożych i wzrastania w miłości pod opieką Maryi życzymy wczorajszym nowożeńcom: Ireneuszowi i Izabeli, którzy przyjęli u nas Sakrament Małżeństwa.