Niedziela 01.07.2018

01.07.2018 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Wtorek – ŚWIĘTO Św. Tomasza, apostoła.

Środa – o godz.19.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. w jej intencjach zapisanych wcześniej na kartkach i „dziesiątkiem” różańca.

DNI EUCHARYSTYCZNE lipca: Spowiedź Św. – czwartek, piątek od godz.18.3o.

I Czwartek (ku uczczeniu Eucharystii i Jezusa Chrystusa Najwyższego Wiecznego Kapłana) – od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o święte powołania z parafii oraz o uzdrowienie dla cierpiących na duszy i ciele. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji. Podczas Mszy Św. wieczornej – uczczenie Relikwii Św. Karola.

I Piątek (ku uczczeniu Najświętszego Serca Pana Jezusa) - od godz. 9.oo sakramentalne odwiedziny u CHORYCH, podopiecznych ks. Arkadiusza.
Na wspólną Mszę Św. o godz.19.oo zapraszamy dzieci i młodzież. Zachęcamy, by w czasie wakacji i urlopu nie opuszczać tej ważnej lekcji o prawdziwej miłości!

I Sobota – rano uczczenie Niepokalanego Serca Maryi oraz różaniec wynagradzający za grzechy nasze i świata. Zapraszamy wszystkich, którzy słyszeli prośbę Maryi o taką modlitwę i oddanie Jej Sercu 5 pierwszych sobót!

Przyszła niedziela – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA przeznaczona na wiosenną rozbudowę kościoła. Polecamy ją ofiarności parafian i miłych gości!

Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy (od 26.07.2018) lub w „Złotej Grupie” na miejscu. Niech nie zabraknie robiących „Boży raban” w świecie!

W świątyni obowiązuje z szacunku dla świętości strój wygodny, ale nie swobodny, a z szacunku dla Boga i modlących się – punktualność!

Prosimy o zabranie na wakacyjne wyjazdy folderów naszej parafii, by poprosić życzliwych o „cegiełkę” pomocy. Pomóżcie zebrać środki na rozbudowę kościoła!

 

Do jutra (2 lipca) trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim naszego miasta.
(bo.gdynia.pl) W naszej dzielnicy i osiedlu można głosować na 3 projekty:

Projekt 1 - Budowa brakującego chodnika i oświetlenia na ul. Górniczej (od Kościoła do ul. Górniczej 33) i oświetlenie, kameralizacja ul. Starodworcowej (od Maszopów do Ornej) - 304 670 zł
Projekt 2 - Ogólnodostępny defibrylator AED - urządzenie do ratowania życia - przy ul. Gryfa Pom. - 9 500 zł
Projekt 3 - Wymiana nawierzchni na ul. Górniczej (przy blokach wojskowych) - 319 800 zł

Każdy oddany głos to szansa, by u nas zrealizowane któreś z tych zadań! Pomóż!

 

Gościom oraz parafianom życzymy
miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku z Bogiem w sercu!