Niedziela 14.02.2016

14.02.2016 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA. Dziękujemy za życzliwość i szczerą pomoc!

Prosimy o realizację deklaracji, które są dobrowolną pomocą w planowaniu wydatków. Prosimy, by zabrać na ferie parafialne foldery „cegiełki” dla kogoś, kto zechce wesprzeć nasze dzieło! Przypominamy, że darowiznę na cele kultu religijnego można odliczyć od podatku – musi być jednak wpłacona na konto!

Środa o godz.18.oo – NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątek” różańca.

Czwartek - wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji do godz.19.3o ofiarujemy Bogu, by spotęgował w naszej parafii głód modlitwy i sakramentów św.

Przyszła niedziela - po Mszach Św. doroczna zbiórka na pomoc dla misyjnego dzieła „Ad Gentes”. Zapraszamy również jak co miesiąc do kawiarenki na domowe wypieki parafianek. Będzie można wybrać adres ubogiej rodziny, której przygotujemy paczki w naszej dorocznej, charytatywnej akcji ŚWIĄTECZNY DAR SERCA. (zawartość – chemia, żywność, drobiazgi dla dzieci)
Nabożeństwa wielkopostne:
DROGI KRZYŻOWE ( piątki ): dzieci - 17.15; młodzież i dorośli - ok.18.3o
GORZKIE ŻALE ( niedziele ) - po Mszach Św. o godz.9.3o i 18.oo.

Życzymy małym i dużym udanych,
radosnych i bezpiecznych Ferii zimowych !
------------------------------------
UWAGA!

Parafialne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE od 28 lutego. Poprowadzi je o.Jerzy WINIARSKI - kapucyn. Program dostępny w biuletynie i Internecie (aktualności).

Sobota (5 marca) Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” zaprasza na XIV DROGĘ KRZYŻOWĄ Brzegiem Morza, która wyruszy o godz.13.oo z Oksywia przy pętli autobusu 152. Zakończy się w Sanktuarium MB Bolesnej na Babich Dołach. Zachęcamy do udziału ! Zgłoszenia u ks.Proboszcza.

Propozycje KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO dla narzeczonych są w gablotach.

BIERZMOWANIE będzie u nas 10 maja o godz.18.oo.

Każda Parafia w dniach 20-25 lipca gościć będzie ok.50 młodych ludzi z zagranicy przed ich spotkaniem z papieżem w Krakowie. Prosimy o zgłaszanie się rodzin, które mogą przyjąć na kilkudniowy nocleg dwie osoby.