Niedziela : 14.06.2015

14.06.2015       XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

Dzisiaj - comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA. Dziękujemy za szczerą chrześcijańską ofiarność! Wdzięczną modlitwą ogarnijmy parafię p.w. Św. Stanisława Bpa w Bydgoszczy, która „cegiełkami” wspiera naszą budowę!

KĄCIK BUDOWLANY:   W maju trwały tylko prace porządkowe. Nadal borykamy się ze spłatą zadłużeń inwestycyjnych! Proszę więc o pomoc finansową nawet w formie pożyczki.       

Zachęcam do propagowania dzieła naszej budowy wśród przyjaciół  i znajomych przez wręczanie folderów parafialnych. Można też nabyć cegiełkę srebrną (1.ooo,-) lub złotą (2.ooo,-), umieszczoną na tablicy fundatorów jako pamiątkę dla potomnych. Na budowę wieży w skarbonce przy dzwonach zebraliśmy (od kwietnia) - 690,87,-   

Proszę też o pomoc w pracach przy zieleni na naszym terenie!       Ks.proboszcz

Bardzo dziękujemy wszystkim małym, młodym i dorosłym zaangażowanym w uroczystość Bożego Ciała i Jego Oktawy.

Wam zatroskanym o chwałę Bożą w parafii niech Bóg udzieli wszelkich łask, a niebo dotknie Waszych serc i domów swoją radością!

Środa o godz.19.oo - NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątkiem” różańca. Po modlitwie - spotkanie całej Wspólnoty Żywego Różańca.

Czwartek od godz.18.oo – GODZINA ŚWIĘTA adoracji - Abyśmy ze Świętymi i Błogosławionymi uczyli się dziękczynienia Bogu za wszelkie dobro i ufności wobec Jego woli.  Również piątkową wstrzemięźliwość             od mięsa ofiarujmy w tej intencji.

Piątek o godz.19.3o – spotkanie Kręgu Rodzin (w kawiarence).

Sobota o godz.16.oo – wspólne radosne zakończenie Roku pracy dla grupy dorosłych „Ziemia Maryi”, grupy Biblijnej, grupy młodzieżowej                  i zespołu młodzieżowego.

Przyszła niedziela – zapraszamy do kawiarenki na DOMOWE WYPIEKI naszych parafianek.

Zachęcamy i zapraszamy na radosne dziękczynienie Panu Bogu za kończący się Rok szkolny i katechetyczny:  dzieci szkół podstawowych na Mszę Św. o godz.11.oo; gimnazjalistów i uczniów szkół średnich na Mszę Św. o godz.12.3o. Obecni przyjmą błogosławieństwo na czas wakacji!

Za tydzień po Mszach Św. będzie można podpisem poprzeć projekt ustawy    o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego prof. Bogdana Chazana. (ważny nr Pesel !)

Zachęcamy i zapraszamy już dzisiaj do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy (od 26 lipca), by we wspólnocie trudu i modlitwy doświadczyć niepowtarzalnej Bożej radości. Zgłoszenia przyjmuje Ks.Wojciech.

Zmarł nasz parafianin śp. Karol Kutyna; lat 77; zam. ul. Lipowa 14. Msza Św. pogrzebowa w środę o godz.11.oo w kościele p.w. Św. Jakuba przy Katedrze w Oliwie. „Dobry Jezu, a nasz Panie. Daj mu wieczne spoczywanie!”