Niedziela 31.05.2020

31.05.2020 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

(KONIEC OKRESU WIELKANOCNEGO)

 

 

Nabożeństwa CZERWCOWE ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w tygodniu z Mszą Św. o g.18.oo; w niedziele - z Sumą o g.9.3o

 

Dzisiaj - po Mszy Św. wieczornej do g.20.oo będzie ADORACJA WDZIĘCZNOŚCI za dar Ducha Świętego, który jest siłą Kościoła przez wieki. To będzie nasz doroczny Wieczór UWIELBIENIA z darem błogosławieństwa na wzór „lourdzki”. Dzisiejsza niedziela jest piątą miesiąca – więc zbierana jest tradycyjna, dodatkowa KOLEKTA BUDOWLANA. Dziękujemy okazaną pomoc!

 

PONIEDZIAŁEK - ŚWIĘTO Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
Po wieczornej modlitwie – spotkanie Wspólnoty „SŁUDZY GETSEMANII”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą adorować nocą eucharystycznego Jezusa, raz w miesiącu. Życzymy też najmłodszym w ich Dzień Dziecka wielu radości i słodkości!!!

 

ŚRODA – o g.18.oo NOWENNA do MB Nieust. Pomocy z Mszą Św. i „10” różańca. Po modlitwie - spotkanie Wspólnoty „ŻYWEGO RÓŻAŃCA”. Prosimy wspólnotę o zapoznanie się z nowymi intencjami.

 

Dni EUCHARYSTYCZNE czerwca:

I CZWARTEK – ŚWIĘTO Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Od g.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji: z prośbą o moc Ducha Świętego dla nowych powołań z parafii oraz dla cierpiących na duszy i ciele. Uczcimy też Relikwie Patrona.

 

I PIĄTEK – to kolejna lekcja o miłości Serca Jezusowego! Obowiązującą wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w intencji czwartkowej adoracji.
Po wieczornej Mszy Św. aż do g.7.oo w sobotę – kolejna (3), cicha „Noc CZUWANIA” pod opieką Wspólnoty Adoracyjnej. Może przyjść każdy!

 

I SOBOTA – po porannej Mszy Św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. Zachęcamy, by oddać Jej Sercu 5 pierwszych sobót!

 

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ Najświętszej Trójcy. Wspierajmy modlitwą parafię na Dąbrowie w dniu jej Odpustu.

 

W salce nadal trwa KIERMASZ m.in. KSIĄŻEK za symboliczną „cegiełkę” - „10 złotych dla świątyni”.

 

Dziękujemy za zrozumienie i pełną szacunku dla innych postawę, gdy kierując się wiarą i rozumem dbacie o zajęcie wyznaczonych miejsc w świątyni i zakrywacie usta oraz nos ! Nadal nas to obowiązuje!

 

Na drogę ku wieczności pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Daniela STĘPNIAK; lat 34; zam. przy ul. Myśliwskiej 6. „Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj mu wieczne spoczywanie!”