Niedziela 02.09.2018

02.09.2018 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Dziękujemy Pielgrzymom za trud i przykład wiary okazane wczoraj podczas Pielgrzymki do SWARZEWA. Niech Maryja ma Was w swojej opiece!

 

Dzisiaj – zapraszamy do Kawiarenki na „karolowe PĄCZKI” tj. słodkie cegiełki.

Środa - o godz.18.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy, Msza Św. i „dziesiątek” różańca. Modlitwę jak co miesiąc powierzymy też wstawiennictwu Św. Faustyny.

 

DNI EUCHARYSTYCZNE września:

I Czwartek – wieczorem uczcimy RELIKWIE Św. Karola i przyjmiemy Komunię Św. pod dwiema postaciami. GODZINA Święta do 19.3o – z prośbą o uzdrowienie cierpiących na duszy i ciele oraz o nowe, i święte powołania w naszej parafii. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.
Spowiedź Św. - w trakcie adoracji.

I Piątek (ku uczczeniu Najświętszego Serca Pana Jezusa)
Na Mszę Św. o godz.18.oo zapraszamy dzieci i młodzież. Przypominamy! Tego dnia najważniejsze jest przyjęcie Komunii Św. wynagradzającej za grzechy nasze i świata. Spowiedź Św. może być wcześniej! W piątek Spowiedź Św. od godz.17.15.

Sobota – ŚWIĘTO Narodzenia NMP. Od godz.9.oo sakramentalne odwiedziny u CHORYCH, podopiecznych ks. Arkadiusza.

Przyszła niedziela – KOLEKTA BUDOWLANA na wiosenną rozbudowę świątyni. Koszt jest wysoki, bo materiały są drogie m.in. cena cegły typu „Porotherm 18”, której użyjemy to ok. 8,- , metr sześcienny betonu B25 to 280,- a tona stali #16 to 2.900,-
Dziękujemy za zrozumienie, okazaną pomoc i prosimy nadal o solidne wsparcie tego dzieła chociaż raz w miesiącu „cichą ofiarą”!

Zachęcamy, by tego dnia na rozpoczęcie nauki i pracy przyjąć Boże wsparcie w Sakramentach Św. i w Bożym błogosławieństwie:
o godz.11.oo – dzieci kl. 0 – VI, z poświęceniem tornistrów i plecaków;
o godz.18.oo – uczniowie kl. VII, VIII, gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich.

 

UWAGA!
Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych klas III w niedzielę 16 września wraz z Mszą Św. o godz.11.oo.
Pierwsze spotkanie z rodzicami i kandydatami do Bierzmowania tj. gimnazjalistów klas III – niedziela 16 września z Mszą Św. o godz.18.oo

Parafianom i Gościom na zbliżający się okres nauki i pracy,
życzymy mocy Bożej i pogody ducha!