Niedziela 05.03.2017

05.03.2017 I NIEDZIELA WLK. POSTU

Dzisiaj – zapraszamy na „karolowego PĄCZKA”

Środa o godz.18.oo – NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątek” różańca.

Czwartek - wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji do godz.19.3o ofiarujemy niebiosom jako pokorną prośbę o przymnożenie Bożej łaski i ludzkiej życzliwości dla dzieła budowy tej świątyni.

Sobota (11 marca) - Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” organizuje kolejny raz dla gdynian DROGĘ KRZYŻOWĄ Brzegiem Morza, która wyruszy o godz.13.oo z Oksywia przy pętli autobusu 152 na ul. Dickmana. Zakończy się w Sanktuarium MB Bolesnej na Babich Dołach. Zapraszamy wszystkich, bo bracia organizują to modlitewne spotkanie nie tylko dla siebie, ale zwłaszcza dla Was!
Przy tej okazji witamy nowego naszego brata Edwarda B. we wspólnocie „Semper Fidelis”, który złożył uroczyste przyrzeczenia podczas Jubileuszu Kościelnej Służby w katedrze oliwskiej 25 lutego. Gratulujemy!

Przyszła niedzielaKOLEKTA BUDOWLANA przeznaczona na spłatę rachunków za prąd i gaz (grudzień/styczeń – 13.961,-). Prosimy o zrozumienie i pomoc!
Po Mszach Św. doroczna zbiórka na pomoc dla misyjnego dzieła „Ad Gentes”.
Będzie można wybrać adres ubogiej rodziny, której przygotujemy sami lub z bliskimi osobami paczki w naszej dorocznej, charytatywnej akcji ŚWIĄTECZNY DAR SERCA. (zawartość – chemia, żywność, drobiazgi dla dzieci)

Nabożeństwa wielkopostne:
DROGI KRZYŻOWE ( piątki ): dzieci - 17.15; młodzież i dorośli - ok.18.3o
GORZKIE ŻALE ( niedziele ) - po Mszach Św. o godz.9.3o i 18.oo.

Dzieło Wielkiego Postu w naszej parafii oddajemy potężnej opiece Św. MICHAŁA Archanioła, którego figurę poświęciliśmy we wtorek. Prosimy o szczerą i wspólną modlitwę nawet w domu ( obrazki z modlitwą dostępne na gazetnikach )!

Dzielmy się tegoroczną JAŁMUŻNĄ wielkopostną w duchu Św. br. Alberta na rzecz gdyńskiego Schroniska dla Bezdomnych Osób i Rodzin. Ofiary wrzucajmy do skarbonki przy dzwonach!

Prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni. Chociaż raz w miesiącu zadbajmy razem o dom naszego Boga i naszej parafialnej rodziny. Prosimy zgłaszać się w zakrystii.

My kapłani i wierni modlący się w tej świątyni dziękujemy parafianinowi Panu Bogumiłowi Kowalskiemu za namalowany przez niego i ofiarowany nam obraz Św. s.Faustyny.