Niedziela 28.04.2019

28.04.2019 II NIEDZIELA  WIELKANOCNA
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 74 TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA

Dziękujemy wszystkim obecnym na Liturgii minionego tygodnia,
którzy z najwspanialszej Oktawy naszej wiary czerpali moc
dla nadziei wspartej łaską Zmartwychwstałego i Miłosiernego Pana!

Dzisiaj - Adoracja po Mszy Św. o godz.12.30 do godz.15.00 - Godziny Miłosierdzia. Skorzystajmy z tego daru łaski. Przy spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny. Modlitwą ogarnijmy parafię z Redłowa w dniu Jej Odpustu. Po Mszach Św. – zbiórka na dzieło diecezjalnej Caritas.

WTOREK – Uroczystość ŚW. WOJCIECHA, Patrona Polski i naszej Archidiecezji.

ŚRODA - o godz.18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. Tego dnia rozpoczną się nabożeństwa majowe dla uczczenia Maryi Matki i Królowej! Porządek nabożeństw:

w tygodniu dla młodych i dorosłych z Mszą Św. o godz.18.oo
w niedziele  - poza świątynią o godz.16.oo:
12 / 26 maja - przy Źródle Marii (za wiaduktem); 5 maja – przy kapliczce Św. Józefa;  19 maja – przy krzyżu, ul. Lipowa 14; (dla dzieci z Mszą Św. niedzielną o 11.oo)

I CZWARTEK (maja) – wieczorem uczcimy Relikwie Św. Karola. Do godz.19.3o - GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą: o uzdrowienie dla cierpiących na duszy i ciele oraz o łaskę nowych powołań z parafii. SPOWIEDŹ ŚW.: 17.45 – 19.3o

I  PIĄTEK – Uroczystość NMP KRÓLOWEJ Polski. Msze Św. jak w niedziele. Na Sumie o godz.9.3o odprawianej w intencji Polski, odnowimy akt oddania Ojczyzny Maryi Pannie. O godz.15.oo przy Źródle Maryi (za obwodnicą) – doroczna majówka po kaszubsku! Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa.

I SOBOTA – od godz.7.3o uczczenie Niepokalanego Serca Maryi z różańcem wiernych. CHORYCH z posługą sakramentalną odwiedzi ks.Adam. (ks.Arkadiusz - 10 maja!) Dla duchowego dobra rodzin zgłaszajmy chorych i starszych, którzy o własnych siłach nie mogą przyjść do świątyni. Tego dnia podczas Mszy Św. o godz.12.oo w Gdyni - Kolegiata NMP Królowej Polski zostanie nominacją papieską ogłoszona Bazyliką mniejszą (5. świątynia tej rangi w Archidiecezji!).

NIEDZIELA ( BIBLIJNA ) - początek 11. Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. To ponowna zachęta do lektury Pisma Świętego, a zwłaszcza Ewangelii według Św. Jana. U nas w kawiarence - KAROLOWE PĄCZKI tzw. „słodkie cegiełki”. Na Mszę Św.     o godz.18.oo zapraszamy tegorocznych maturzystów!

WAŻNE  wydarzenia:
6 maja – od godz.18.oo Spowiedź Św. kandydatów do BIERZMOWANIA, ich świadków i rodzin
8 maja – o godz.18.oo BIERZMOWANIE (szafarz JEKs Bp Zbigniew Zieliński)
19 maja – ROCZNICA I Komunii Św. (godz.12.3o)
9 czerwca – I KOMUNIA ŚW. (godz.11.oo)
9 czerwca – 22. Rocznica ŚWIĘCEŃ Kapłańskich Ks.Arkadiusza (godz.13.oo)
20 czerwca  - BOŻE CIAŁO