Niedziela 01.09.2019

01.09.2018 XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj – zapraszamy do Kawiarenki na słodkie cegiełki tj. „karolowe” PĄCZKI.

ŚRODA - o godz.18.oo NOWENNA do MBNP, Msza Św. i „dziesiątek” różańca.
Po modlitwie – spotkanie Wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Wspólnotę prosimy o powierzenie niebiosom z dniem dzisiejszym nowych intencji!

DNI  EUCHARYSTYCZNE września:
I  CZWARTEK – wieczorem uczcimy RELIKWIE Św. Karola. Pomóżmy dotrzeć chorym i starszym do świątyni. GODZINA ŚWIĘTA do 19.3o  z prośbą: o uzdrowienie cierpiących na duszy i ciele oraz o święte powołania z parafii. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji. Spowiedź - w trakcie adoracji.

I PIĄTEK - od godz.9.oo sakramentalna posługa u CHORYCH - ks. Arkadiusza. Na Mszę Św. o 18.oo zapraszamy dzieci i młodzież. Tego dnia najważniejsze jest przyjęcie Komunii Św. wynagradzającej za grzechy nasze i świata. Spowiedź od 17.30

I SOBOTA – po porannej Mszy Św. - różaniec wynagradzający za grzechy nasze i świata. Od godz.9.oo sakramentalna posługa u CHORYCH - ks. Marka.
Tego dnia ok 6.3o z parafii p.w. Ducha Św. na Obłużu, wyrusza doroczna, jednodniowa Piesza Pielgrzymka do MB Swarzewskiej, Królowej Polskiego Morza. Do celu dojdą pielgrzymi ok.16.3o. Powrót możliwy autokarem.

NIEDZIELA – KOLEKTA BUDOWLANA na budowę wieży. Prosimy o dar tzw. „dniówek” (300,-). Każdego dnia pracuje 10 osób. Niedzielna kolekta wystarcza tylko na jeden dzień ich pracy. Prosimy usilnie o zrozumienie i życzliwe wsparcie „cichą” tj. banknotową ofiarą lub nawet pożyczką, gdyż kończą się nasze fundusze!

Zachęcamy, by tego dnia na rozpoczęcie nauki przyjąć Boże wsparcie w Sakramentach Św. i w Bożym błogosławieństwie:
O godz.11.oo –  zapraszamy dzieci kl. 0 – VI (z poświęceniem tornistrów i plecaków)
O godz.18.oo – uczniowie kl.VII, VIII, młodzież szkół średnich.

W tygodniu zmarła parafianka: Ewa SKABARA, lat 56; zam. przy ul. Lipowej 2. Msza Św. pogrzebowa we wtorek o godz.10.3o. „Dobry Jezu, a nasz Panie. Daj jej wieczne spoczywanie.”

WAŻNE!
Do wspólnego, radosnego działania, śpiewania oraz modlitwy w GRUPACH PARAFIALNYCH zapraszamy dzieci, młodych, dorosłych. Zapraszamy zdolnych muzycznie i plastycznie. Pośród nas nie ma miejsca na osamotnienie i anonimowość!

W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia lub zdarzały się niezmiernie rzadko. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży.
Kościół  w Polsce paląco potrzebuje dziś wielkiej modlitwy! Dlatego zachęcamy Was, by włączyć się w wydarzenie „Polska pod Krzyżem”, 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Parafianom i Gościom na zbliżający się okres nauki i pracy,
życzymy mocy Bożej i pogody ducha!