Niedziela 27.11.2016

27.11.2016 I NIEDZIELA ADWENTU
POCZĄTEK NOWEGO ROKU KOŚCIELNEGO
„Idźcie i głoście!”

Dzisiaj - kolekta jest na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Oliwie.

RORATY - jako duchowe rekolekcje przedświąteczne, odprawiane będą bez niedziel i świąt o godz.6.3o ! Nie ma w te dni Mszy św. o godz.8.oo ! Dzieci i Gimnazjalistów zapraszamy w poniedziałki, środy, piątki, a Młodzież w pozostałe dni. Bez względu na wiek przynośmy LAMPIONY ! Prosimy, by zgłosiły się osoby, które pomogą dla dzieci przygotowywać kakao.

Wtorek –po Mszy św. wieczornej - spotkanie Grupy MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy!

Środa - ŚWIĘTO Św. Andrzeja, Apostoła. O godz. 18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą św. i „dziesiątek” różańca. Po modlitwie – spotkanie wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Zapraszamy!

W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE grudnia:
SPOWIEDŹ ŚW.: czwartek 17.3o – 19.3o; piątek 6.3o – 7.oo; 17.3o – 18.3o.

I czwartek - wieczorem uczcimy Relikwie Św.Karola. Do godz.19.3o - GODZINA ŚWIĘTA - z prośbą o zapał i odwagę wiary dla nas, byśmy dawali godne świadectwo o Bogu i Ewangelii. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.

I piątek - od godz.9.oo sakramentalne odwiedziny CHORYCH. Na Mszę św. o godz.18.oo zapraszamy „małych oraz młodych” nieobecnych na roratach.

I sobota - rano po Mszy św. comiesięczny różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

Przyszła niedziela – zapraszamy na „Karolowego PĄCZKA”. Po Mszach św. doroczna zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
Można będzie wybrać adres ubogiej rodziny dla której przygotujemy sami lub z sąsiadami paczkę(i) w akcji ŚWIĄTECZNY DAR SERCA (chemia, żywność, drobiazgi dla dzieci). Paczki oddamy 19 grudnia (poniedziałek) w godz.18.3o – 20.oo.

Są wolne INTENCJE mszalne. Można zamawiać intencje na I półrocze 2017 roku.

Z racji wcześniejszych Ferii (od 14.01.2017) KOLĘDY tj. odwiedziny duszpasterskie dla budowania wspólnoty i wyznania wiary zaczniemy od 11.12.br (u mieszkańców ul. Damroki i Witosławy) By nie naruszyć czyjejś „pseudo wolności” odwiedzimy wszystkich, którzy przez ostatnie 3 lata przyjmowali nas z kolędą. Pierwszą kolędę i zmianę adresu prosimy zgłosić wcześniej!
Dziękujemy za grzeczność i kulturę wszystkim, którzy pożegnali się wyprowadzając się z naszego osiedla oraz tym, którzy przedstawili się i przywitali jako nowi parafianie!

Prosimy ponownie o pomoc przy opiece nad kaplicą Św.Józefa i pomoc wieczorami od poniedziałku do piątku jako kościelny.
Są do nabycia za dobrowolną ofiarę poświęcone OPŁATKI wigilijne, by w domu „wierzących” przy składaniu świątecznych życzeń było obecne błogosławieństwo Boże! Tego nie gwarantuje opłatek ze sklepu !
Są też wigilijne ŚWIECE Caritasu dla pomocy chorym i ubogim.