Niedziela 12.05.2019

12.05.2019 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - Dobrego Pasterza –

 

 

Dzisiaj – początek Tygodnia Modlitw o POWOŁANIA do Służby Bożej w Kościele. Również dzisiaj – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA na rozpoczęcie prac przy wznoszeniu wieży kościoła. Dziękujemy wszystkim życzliwym Ofiarodawcom za dzisiejsze szczere i chrześcijańskie wsparcie!
Dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz.16.oo - przy Źródle Marii (za wiaduktem).

 

PONIEDZIAŁEK – u nas  comiesięczna modlitwa ze Św. Antonim. Nie będzie Mszy Św. o godz.18.oo! Tego dnia o godz.19.3o rozpocznie się wspólnym różańcem pierwszy, tegoroczny WIECZÓR FATIMSKI. O godz.20.oo – Msza Św. i procesja z figurką wokół kościoła. Zapraszamy! Przynieśmy ze sobą świece (z osłonkami)!

 

WTOREK -  ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, Apostoła.

 

CZWARTEK  – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, patrona Polski. Podczas GODZINY ŚWIĘTEJ adoracji do 19.3o, pomodlimy się: za kapłanów, którzy udzielali nam sakramentów świętych, za tych, którzy pracowali w naszej parafii, za ks. Tomasza T. pochodzącego spośród nas, za kleryków - Stanisława i Michała, za młodych, słyszących głos Bożego wezwania.
W tej intencji ofiarujmy też obowiązkową, piątkową wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

PIĄTEK – podczas Mszy Św. wieczornej potrwa Spowiedź Św. dla rodzin i dzieci, które świętować będą niedzielną ROCZNICĘ I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
Dla wspomnienia Jana Pawła II w kościele Św. Jadwigi na Karwinach o godz.19.oo odbędzie się SPEKTAKL słowno – muzyczny „Dar i Tajemnica” (patrz plakaty!)

 

SOBOTA – o godz.10.oo w Archkatedrze oliwskiej ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE   8-u diakonów naszego Seminarium. U nas o godz.11.oo – próba dla dzieci rocznicowych.

 

Przyszła NIEDZIELA – w kawiarence DOMOWE WYPIEKI parafian i parafianek jako ich „słodka cegiełka” i wsparcie dla naszej budowy! Prosimy lubiących piec „słodkości” o taką formę pomocy! Podczas Mszy Św. o godz.12.3o – radosna ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

 

Porządek nabożeństw majowych:

w tygodniu dla młodych i dorosłych z Mszą Św. o godz.18.oo
w niedziele  - poza świątynią o godz.16.oo:
19 maja – przy krzyżu, ul. Lipowa 14;
26 maja - przy Źródle Marii (za wiaduktem);