Niedziela 18.02.2018

18.02.2018 I NIEDZIELA WLK. POSTU

 

Środa o godz.18.oo – NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątek” różańca.

Czwartek – ŚWIĘTO Katedry Św. Piotra oraz modlitwa ze Św. Janem Pawłem II. GODZINĘ ŚWIĘTĄ do godz.19.3o wraz ze wspólnotą „Ziemia Maryi” ofiarujemy: aby podjęta forma modlitwy, postu i jałmużny pomogła odnowić, wzmocnić przyjaźń z Bogiem i Kościołem. O godz.19.3o spotkania – KSM Semper Fidelis i Ziemi Maryi.

W duchu służby na wzór Św. Karola i Św. Antoniego w ramach naszego dzieła „Świąteczny Dar Serca” podzielmy się JAŁMUŻNĄ na rzecz Chorych oraz Bezdomnych Osób i Rodzin z Gdyni. Ofiary wrzucajmy do skarbony Św. Antoniego!

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE:
(za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami)
DROGI KRZYŻOWE (piątki): dla dzieci - o godz.17.15; dla młodzieży i dorosłych - ok. godz.18.3o; KORONKA do Miłosierdzia Bożego tylko rano.
GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym (niedziele) - o godz.17.oo

Przyszła niedziela – po Mszach Św. zbiórka dla misyjnego dzieła „Ad Gentes”.
Tego dnia rozpoczynamy parafialne REKOLEKCJE (program w biuletynie, gablotach i internecie) Zorganizujmy mądrze swój czas, by skorzystać z tego wyjątkowego źródła miłosierdzia i łaski, jako dalsze przygotowanie do Świąt Wielkanocnych!

W tygodniu odeszli ku wieczności zmarli parafianie:
Krzysztof CZECH, lat 59, z ul. Gryfa Pom. 69
Henryk SZWARC, lat 87, z ul. Damroki 4.
Mieczysław PACZKOWSKI, lat 69, z ul. W.Szefki 17 (w Płużnicy)
Zmarła też Agnieszka KOWALEWSKA, lat 85, z ul. Witosławy 16. Msza Św. pogrzebowa w poniedziałek o 12.30. Różaniec – 12.oo
„Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj im wieczne spoczywanie!”