Niedziela 08.04.2018

08.04.2018 II NIEDZIELA WIELKANOCNA
- MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 73 TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA –

 

Dziękujemy wiernym, którzy byli obecni na Liturgii minionego tygodnia,
aby u „źródła” najwspanialszej Oktawy naszej wiary czerpać moc dla trwałej radości
ze Zmartwychwstania Pana Jezusa i daru Jego Miłosierdzia !

Dzisiaj - zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 12.30. Adoracja będzie trwała do godz. 15.00 - Godziny Miłosierdzia. Skorzystajmy z tej wielkiej łaski, danej nam w tym niezwykłym czasie i święcie. Przez udział w tym nabożeństwie i spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny.
Modlitwą ogarnijmy też parafię z Redłowa w dniu Jej Odpustu.
Kolekta dnia jest BUDOWLANĄ – dziękujemy za Waszą szczerą ofiarność!

Poniedziałek – Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO oraz Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. ZAADOPTUJMY duchowo nieznane, poczęte dziecko, by codzienną modlitwą wspierać przez 9 miesięcy jego istnienie! Uczynimy to na Mszy Św. o godz.18.oo (blankiety adopcji są dostępne na gazetnikach).

Środa - o godz.18.oo NOWENNA do MBNP, Msza Św. i „10” różańca.

Czwartek – cotygodniowa, wieczorna GODZINA ŚWIĘTA adoracji do 19.3o z prośbą o dary Bożej łaski dla odmawiających wiernie koronkę lub różaniec. W tej intencji ofiarujmy też piątkową obowiązującą nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Piątek – u nas comiesięczna modlitwa ze Św. Antonim Padewskim. Po wieczornej Mszy Św. Grupa Miłosierdzia z ks. Arkadiuszem zaprasza na katechezę: „Obietnice związane z kultem obrazu Jezusa Miłosiernego”. Po katechezie chwila adoracji Najświętszego Sakramentu, a następnie spotkanie w salce przy herbatce.
Sobota - W ósmą rocznicę katastrofy samolotowej w Smoleńsku Miasto Gdynia i Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis zapraszają na koncert In Memoriam. Koncert odbędzie się o godz. 19.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny przy ul. Armii Krajowej. Patronat Honorowy objął Prezydent Gdyni.

Przyszła niedziela - BIBLIJNA. To doroczna zachęta do lektury Pisma Świętego. Teraz zachęcamy do lektury Listu Św. Pawła do Rzymian. Na 10 minut przed każdą Mszą Św. odczytany zostanie fragment tego listu. Odpustu zupełnego dostąpi każdy, kto przy spełnieniu zwykłych warunków z tekstu zatwierdzonego przez kompetentną władzę przynajmniej przez pół godziny będzie czytać Biblię z szacunkiem należnym Słowu Bożemu i na sposób lektury duchownej (krócej czytane, słuchane – odpust cząstkowy).
Zapraszamy też do udziału w wydarzeniu "Słowo na Plaży" z okazji Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego, które będzie na plaży miejskiej w Gdyni w godzinach od 11.00 do 20.00. W programie: czytanie Biblii, taniec uwielbienia i koncerty ewangelizacyjne. (Wystąpią: zespół AGAPE, Przemek Bruhn i raper -ANATOM)
U nas na Mszy Św. o godz.12.3o - o.Prowincjał zakonu augustianów dr Wiesław Dawidowski wprowadzi nas w kult Św. Rity oraz poświęci jej figurkę dla naszej świątyni za którą bardzo dziękujemy Fundatorce - parafiance!

UWAGA!

Jako zebraną JAŁMUŻNĘ wielkopostną przekazaliśmy dla bezdomnych - 3.200,- i dla chorych z Hospicjum w Gdyni - 3.100,-