Niedziela 04.11.2018

04.11.2018 UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE
ku czci Św. Karola Boromeusza

 

 

DZISIAJ - Zapraszamy na „karolowe” pączki, by świętować na słodko Imieniny parafialnej Rodziny. Pączki są dostępne przy bramie obok krzyża i w kawiarence.

ŚRODA – o godz.18.oo NOWENNA do MBNP, Msza Św. i „dziesiątek” różańca.

CZWARTEK – wieczorna GODZINA ŚWIĘTA z prośbą o pokój Boży w sercach Polaków i w naszej Ojczyźnie. Spowiedź Św. do godz.19.3o.

PIĄTEK - ŚWIĘTO Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
O godz.18.oo – Msza Św. ZBIOROWA za zmarłych.
Przypominamy: Wierni w stanie łaski, gdy nawiedzą kościół lub cmentarz,
odmówią za zmarłych „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, mogą uzyskać, i ofiarować
za cierpiących w czyśćcu odpusty: zupełny (do 8.11.), cząstkowy (w inne dni).

SOBOTA – po wieczornej Mszy Św. – w łączności z całą polską wspólnotą Żywego Różańca odmówimy uroczysty różaniec za Ojczyznę i odśpiewamy Apel jasnogórski!

Przyszła NIEDZIELA100. ROCZNICA odzyskania przez Polskę Niepodległości. Sumę o godz.9.3o odprawimy w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich Rodaków. Archidiecezjalne uroczystości odbędą się o godz.12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Z wdzięcznością i dumą za wolnościową historię Narodu wywieśmy biało – czerwoną!
Tej też niedzieli - comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA. Powierzamy ją Waszej życzliwości oraz chrześcijańskiej wrażliwości i pomocy.

Gratulujemy naszemu Chórowi tej wyśpiewanej wspólnie Dekady istnienia! Niech każda nutka dla chwały Bożej, będzie nadal iskrą łaski Pana w Was i w słuchaczach!

Dziękujemy Wszystkim, którzy przez pracę, zaangażowanie, śpiew i obecność, ubogacili naszą radość Odpustu! Dziękujemy również czcicielom Maryi i wiernym modlitwie różańcowej, za poświęcony w minionym miesiącu czas na wspólną modlitwę. Bądźcie silni różańcem, gdy inni słabną i miłością Matki Bożej, gdy inni ufają tylko sobie! AVE MARYJA!

Dziękujemy Św. Karolu nasz Patronie,
za 20 lat Twojej opieki nad nami
i nad naszą parafialną wspólnotą!

 

MODLITWA:
Święty Karolu, nasz Patronie, wyjednaj nam ducha miłości, prawdziwej pobożności, oderwania od rzeczy ziemskich, umiłowania swego życiowego powołania, życia cnotliwego, śmierć świątobliwą i łaskę radowania się z Tobą w wiekuistej światłości. Amen.

 

 

08.11.2018 – w 45. roku życia i 16. roku grania jako organistka w naszej parafii odeszła ku wieczności, pojednana z Bogiem Ewa Bogusławska
Każdego dnia po wieczornej Mszy Św. do wtorku zapraszamy na różaniec w Jej intencji!
Msza Św. pogrzebowa u nas – środa 14.11.2018 o godzinie 12:00

 

Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj Jej wieczne spoczywanie!