Niedziela 13.05.2018

13.05.2018 VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

Dzisiaj – u nas I KOMUNIA ŚWIĘTA o godz.: 10.oo i 12.oo. Dla dzieci komunijnych to początek „Białego Tygodnia”, który zakończą tradycyjnie jak inni przez minione 20 lat u stóp Maryi w Jej Sanktuarium w Swarzewie k/Pucka. Dziękujemy rodzicom za dar – rzutnik multimedialny dla potrzeb katechetyczno-duszpasterskich oraz posprzątanie świątyni na dzisiejszą Uroczystość!

Pozostałe dzisiejsze Msze Św.: 8.oo; 14.oo; 18.oo.
O godz.17.3o – modlitwa różańcowa ze Św. Antonim, a Msza Św. o 18.oo będzie pierwszą, tegoroczną z Wieczorów FATIMSKICH. Zapraszamy!
Piesi pielgrzymi z Wejherowa wracają ok.godz.21.oo do kościoła Św. Wawrzyńca.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE ku czci Maryi:
w tygodniu z Mszą Św. o godz.18.oo; dzisiaj - o godz.16.oo - przy kapliczce Św. Józefa obok pętli autobusowej. 20 maja – przy Krzyżu na ul. Lipowej 14 (modlitwę poprowadzą grupy parafialne!)

Środa o godz.18.oo – NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy, Królowej naszych serc, z Mszą Św. i „10” różańca w intencji dzieci komunijnych oraz ich rodzin.

Czwartek – z racji Białego Tygodnia wyjątkowo GODZINA ŚWIĘTA będzie rano do 9.3o. Adorację i piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujemy prosząc o miłość, zgodę, świętość w małżeństwach i rodzinach naszej parafii.

Sobota – o godz.10.oo w Archikatedrze oliwskiej ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE przyjmie nasz parafianin Tomasz Topolski. Wspierajmy go jako sąsiedzi, znajomi i współparafianie osobistą i wdzięczną modlitwą! To nasz chrześcijański obowiązek!
Dzieci komunijne zakończą „Biały Tydzień” Mszą Św. w Sanktuarium maryjnym.
Z racji tych dwóch ważnych wydarzeń – BIURO w sobotę BĘDZIE NIECZYNNE!
Wieczorem Wigilia przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zwieńczeniem uroczystości w Gdańsku będzie Msza Św. o północy w Bazylice Mariackiej.

Przyszła niedziela – kawiarenka będzie nieczynna. Nie będzie Mszy Św. o godz.12.3o!
Około godz.12.oo w domu rodzinnym ( ul. Górnicza 20 ) Ksiądz Neoprezbiter Tomasz Topolski otrzyma błogosławieństwo swoich rodziców i zostanie przyprowadzony w uroczystej procesji do naszej świątyni, by odprawić swoją Mszę Św. PRYMICYJNĄ o godz.13.oo. Zachęcamy do towarzyszenia Mu w tych chwilach od samego domu !

Tego też dnia na Mszę Św. o godz.18.oo zapraszamy BIERZMOWANYCH w historii parafii i tegorocznych kandydatów do tego Sakramentu! Rozpoczniemy razem doroczny WIECZÓR UWIELBIENIA słowem i śpiewem w mocy Ducha Świętego oraz modlitwę wstawienniczą nad każdym kto pragnie uzdrowienia według woli Bożej. Zapraszamy!

 

ZAPRASZAMY na naszą wycieczko – pielgrzymkę autokarową:
26-27 maja: 26.05.(godz.4.45) do Świnic Warckich, Kalisza i Częstochowy (nocleg). 27.05.(po obiedzie powrót – ok.22.oo) koszt 200,- Zapisy u Pani Elżbiety – 507 081 791

Prosimy! Zabierajcie na wszelkie wyjazdy parafialne foldery,
by pomóc znajdować życzliwych dla naszych dzieł ofiarodawców!
Foldery są na gazetnikach i w zakrystii!