Niedziela 25.09.2016

25.09.2016 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj – możemy zakupić kalendarze u wolontariuszy z Gdyńskiego Hospicjum.

Środa o godz.18.oo - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „dziesiątkiem” różańca. Po modlitwie spotkanie wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA oraz wszystkich, którzy z Maryją chcą zmienić oblicze świata, parafii i rodziny.
BRACIE i SIOSTRO ! Pokonaj strach i lęk przed zaangażowaniem w dzieła Boże! Pokonaj Złego, który odciąga Ciebie od parafii i wspólnoty z ludźmi! Poczuj się różańcową cząstką „ŻYJĄCEJ” Rodziny Maryi i Jezusa! Pomagaj z nami dziełom Bożym i kościelnym „żywą” tj. codzienną dziesiątką różańca. Formacja tej wspólnoty opiera się na prostej i skutecznej modlitwie ludzi w różnym wieku, na comiesięcznych spotkaniach z opiekunem oraz spotkaniach patronalnych tzw. „imieninach Róży” („Róża” to 20 osób i ma Świętego Patrona/kę ). Poświęć Bogu i Maryi codziennie 10 minut, a znajdziesz radość wiary i życia! Nie bądź Samotnikiem, bo przegrasz z miernością życia! ZAPARSZAMY Ciebie i Twoich bliskich!

Czwartek – ŚWIĘTO Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Do godz.19.3o GODZINA ŚWIĘTA – aby zstąpił Duch Święty i odnowił oblicze naszej parafii oraz wiarę w naszych mieszkańcach. Modlitwy poprowadzi wspólnota ewangelizacyjna ZIEMIA MARYI.

Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.

I Sobota – po Mszy Św. porannej comiesięczny różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego też dnia rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE. Dla żywej więzi z Bogiem i Kościołem uczęszczajmy na tę prostą i skuteczną modlitwę, by kiedyś różaniec nie był tylko pustą dekoracją w naszych zimnych już dłoniach!
PORZĄDEK NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH:
dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz.17.15
dla młodzieży i dorosłych – w tygodniu z Mszą Św. wieczorną; w niedziele z Sumą parafialną. Po porannych Mszach Św. w tygodniu - jeden „dziesiątek”.

Przyszłą niedziela - zapraszamy na „Karolowego PĄCZKA”.

Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech zebraliśmy 676,-
Zapisy dzieci klas III i chętnych z rocznika 2008 oraz gimnazjalistów klas III do sakramentalnych grup tylko do połowy października !!!
Zgłaszajmy już WYPOMINKI za zmarłych: jednorazowe, roczne (każdej niedzieli – ofiara za jedną duszę tyle co ofiara mszalna) i Msze Św. zbiorowe (w piątki listopada – wybierzmy datę). Kartek nie wrzucajmy na kolektę!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
35/ Jakub KĘPCZYŃSKI (Górn. 35/3) - Wei DU (Chiny) Ślub – Płock

Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca (K.P.K. kan. 1069)