Niedziela 05.05.2019

05.05.2019      III  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  (BIBLIJNA)

Dzisiaj - Owocem tego biblijnego dnia i tygodnia niech będzie nasze wstąpienie do Grupy BIBLIJNEJ, by zgłębiać razem Słowo Boże!
Zapraszamy do kawiarenki na „KAROLOWE PĄCZKI”.
Nabożeństwo majowe o godz.16.oo przy kapliczce Św. Józefa (przy pętli autobusowej).

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO  ŚŚ. APOSTOŁÓW: FILIPA i JAKUBA. Od godz.18.oo Spowiedź Św.- kandydatów do BIERZMOWANIA, świadków i rodzin.

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, biskupa, głównego Patrona Polski. Wyjątkowo o godz.7.3o NOWENNA do MBNP, Msza Św. i „10” różańca.
Nabożeństwo majowe będzie również wyjątkowo o godz.17.3o!
Podczas Mszy Św. o godz.18.oo zostanie udzielony naszym (41) kandydatom przez JEKs. Bpa Zbigniewa Zielińskiego Sakrament BIERZMOWANIA. Wspierajmy ich osobistą modlitwą, by zawsze byli autentycznymi, dojrzałymi chrześcijanami!

CZWARTEK – wieczorna GODZINA ŚWIĘTA adoracji do 19.3o z prośbą: abyśmy na wzór Maryi chętniej poddawali się woli Boga, który pokornych wywyższa. W tej intencji ofiarujmy też piątkową obowiązującą wstrzemięźliwość od mięsa.

NIEDZIELA (Dobrego Pasterza) – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA, przeznaczona na rozpoczęcie prac przy wznoszeniu wieży. Powierzamy to dzieło Waszej chrześcijańskiej życzliwości i ofiarności!
Sumę parafialną o godz.9.3o ofiarujemy z wdzięcznością za dotychczasowych ofiarodawców i budowniczych oraz z prośbą o łaskę Bożą i ludzkie wsparcie dla  dalszej rozbudowy świątyni.
PROSIMY WAS O POMOC NAWET W FORMIE POŻYCZKI!

Koszt np. stalowej „szpicy” nad dzwonami to kwota rzędu 250.000,- (patrz makieta!)

Młodych prosimy o angażowanie się w Liturgię swojej Mszy Św. wieczornej każdej niedzieli! Czytajmy biuletyn, by być na bieżąco z wydarzeniami w życiu parafii oraz prasę katolicką dostępną w świątyni.

Nabożeństwa MAJOWE:

w tygodniu dla młodych i dorosłych z Mszą Św. o godz.18.oo
w niedziele  - poza świątynią o godz.16.oo:
12/26 maja - przy Źródle Marii (za wiaduktem);
19 maja – przy krzyżu, ul. Lipowa 14;
(dla dzieci z Mszą Św. niedzielną o 11.oo)

Ważne  WYDARZENIA:

19  maja    – ROCZNICA I Komunii Św. (godz.12.3o)
9 czerwca   – I KOMUNIA ŚW. (godz.11.oo);  22. Rocznica ŚWIĘCEŃ kapłańskich Ks.Arkadiusza (godz.13.oo)
20 czerwca  - BOŻE CIAŁO (Suma o godz. 9.3o z procesją)