Niedziela 29.03.2020

29.03.2020 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 

Dzisiaj (5 niedziela miesiąca) – dodatkowa KOLEKTA BUDOWLANA na spłatę budowlanych zadłużeń i na utrzymanie parafii (plebanii, świątyni, pracowników) np. ostatni rachunek za gaz (2 miesiące) to 7.092,-
Błagamy o wsparcie dzieł duszpasterskich przez ofiary wpłacane na konto parafii!

 

Z racji zaostrzenia obecnego stanu, nadal prosimy Wszystkich:
„ZOSTAŃCIE W DOMU, by chronić siebie i bliźnich!”

 

W najbliższe dni nie musicie uczestniczyć w Mszy Św. w świątyni. W niej może być tylko 5 osób oprócz księży i pomocników! Kościół będzie zamykany przy tej liczbie zgromadzonych. Powinny być tylko osoby, które zamówiły intencje! Bierzcie więc zaangażowany udział w Mszy Św. transmitowanej w TV, w radiu, by duszą i sercem przeżyć te „wymagające Rekolekcje” z Bogiem. Pamiętajcie w te najbliższe dni próby i trudnych doświadczeń o osobistej i rodzinnej modlitwie - o Koronce do Miłosierdzia Bożego o g.15.oo oraz o codziennym różańcu o g.20.3o.
MODLITWA o powstrzymanie epidemii (strona parafii: !Ważne!)
Prosimy o wspieranie w te dni na wzór Św.Karola osób starszych i słabych z sąsiedztwa! Jeśli jest potrzebna pomoc ze strony parafii przekażcie sygnał do nas z adresem tych osób! (bodek.n@wp.pl)

Biuro czynne tylko w sobotę: 10.oo – 11.oo (pilne sprawy!
– zgłaszajmy wcześniej telefonicznie, 725 888 850)

JAŁMUŻNĘ wielkopostną z racji pandemii przeznaczymy nie na budowę Studni Życia, ale na pomoc dla Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, które opiekuje się zarażonymi. Ofiary przesyłajmy na konto parafii z dopiskiem – WIRUS.

Wspólnotę ŻYWEGO RÓŻAŃCA prosimy o zapoznanie się z nowymi intencjami.

ŚRODA - o godz.18.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św.

 

SPOWIEDŹ ŚW. – każdego dnia przez kwadrans po Mszy Św.
Wchodzimy pojedynczo do  świątyni! (nie może być ponad 5 osób!)
Przypominamy! Jeśli wzbudzimy żal doskonały i postanowimy przystąpić do Spowiedzi Św. po ustaniu pandemii otrzymujemy łaskę przebaczenia grzechów i możemy przyjąć Komunię Św. duchową (wzbudzenie pragnienia jej)! Spowiedź wielkanocna może być odłożona do 7 czerwca! (to koniec okresu wielkanocnego)

Wszelkie informacje na strona parafii:  !Ważne!

I CZWARTEK – po Mszy Św. wieczornej, modlitwę ze Św.Karolem ofiarujemy w intencji wszelkich służb, dbających o zarażonych koronawirusem.

 

I PIĄTEK – wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i własne wyrzeczenia ofiarujmy Najświętszemu Sercu Jezusa  prosząc o miłosierdzie i powstrzymanie pandemii.

 

I SOBOTA – przez Niepokalane Serce Maryi wołajmy ku Bogu w powyższej intencji.

 

NIEDZIELA (PALMOWA) – rozpocznie Wielki Tydzień w liturgii Kościoła. Niech będzie on okazją do jeszcze intensywniejszej modlitwy o miłosierdzie dla nas i świata!

TRIDUUM paschalne - z racji zasad bezpieczeństwa, w liturgii tych dni wezmą udział tylko zamawiający intencje mszalne (razem 5 osób!) lub zgłoszonych 5-u przedstawicieli z grup parafialnych.
Wielki Piątek – nie ma adoracji KRZYŻA i CIEMNICY;
Wielka Sobota – nie ma ŚWIĘCONKI, adoracji Grobu Pańskiego
i PROCESJI rezurekcyjnej;