Niedziela 29.04.2018

29.04.2018 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dzisiaj – (kopie faktur za gaz – luty/marzec wiszą w gablotach!). Bardzo dziękujemy ofiarodawcom: Panu Tomaszowi z rodziną za siedziska do ławek oraz osobom, które oddały swe obrączki, pierścionki dla Jezusa i Maryi, by można było wykonać tła dla obrazów!

Wtorek (1 maja) – początek nabożeństw majowych dla umocnienia więzi z Maryją Matką i Królową każdego dziecka Bożego! Porządek nabożeństw:

w tygodniu - dla młodych i dorosłych z Mszą Św. o godz.18.oo
w niedziele - poza świątynią o godz.16.oo: 6 / 27 maja - przy Źródle Marii (za wiaduktem); 13 maja – przy kapliczce Św. Józefa; 20 maja – przy krzyżu, ul. Lipowa 14;
(dla dzieci z Mszą Św. niedzielną o 11.oo )

Wtorek - o godz.17.3o przy kaplicy Św. Józefa modlitwa za Ludzi Pracy i budowniczych Fikakowa. Zadbajmy też, by tego dnia wywiesić już biało-czerwoną!

Środa (2 maja) – Dzień FLAGI Narodowej i Dzień Polonii.

I czwartek (3 maja) – Uroczystość NMP KRÓLOWEJ Polski. Msze Św. jak w niedziele. Po Sumie parafialnej - adoracja do 11.oo z modlitwą za Ojczyznę!
Tradycyjnie o godz.15.oo przy Źródle Maryi (za obwodnicą) KASZUBSKIE nabożeństwo majowe oraz do godz.18.3o radosny Festyn Rodzinny organizowany przez Radę naszej Dzielnicy Wielki Kack. (program w gablotach!)

I piątek – od godz.9.oo odwiedziny u CHORYCH przez Ks. Arkadiusza. Tego dnia dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnego zawierzenia Sercu Jezusa siebie, rodzin, maturzystów i potrzebujących miłosierdzia o godz.18.oo. Spowiedź Św. od 17.3o

I sobota – rano zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia comiesięczna nasza modlitwa ze Św. s.Faustyną. Od 9.oo odwiedziny u CHORYCH przez Ks. Adama

Przyszła niedziela – zapraszamy do kawiarenki na „karolowe PĄCZKI”.
Z racji uczczenia Św. Wojciecha zapraszamy na Mszę Św. na Wzgórzu Św. Wojciecha w Gdańsku o godz. 12.00. Piesze pielgrzymki na Wzgórze wyruszą: z Bazyliki Mariackiej o godz. 9.00 i z kościoła pw. Świętej Trójcy ( młodzi ) też o godz.9.00
U nas po Mszach Św. o 11.oo i 12.3o – mini Koncert utworu „Sonata C-dur” Jerzego Fryderyka Hendla w wykonaniu wybitnej flecistki i parafianki: Katarzyny Czerwińskiej - Gosz (muzyk Filharmonii Bałtyckiej, nauczyciel szkoły muzycznej w Gdańsku) przy akompaniamencie organowym Pani Ewy Bogusławskiej.

PAMIĘTAJMY o ważnych WYDARZENIACH !

12/ 13 maja – piesza PIELGRZYMKA dekanalna do Wejherowa (patrz - plakaty i ulotki!)
13 maja - I KOMUNIA ŚWIĘTA (10.oo; 12.oo)
Msze Św. dla pozostałych parafian: 8.oo; 14.oo; 18.oo (FATIMSKA)
19 maja - ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE pierwszego w historii parafianina, diakona Tomasza Topolskiego (10.oo w Archikatedrze oliwskiej)
20 maja - u nas MSZA ŚW. PRYMICYJNA (13.oo - Msza Św. nowo wyświęconego księdza Tomasza TOPOLSKIEGO, zarazem pierwsza taka w naszej historii)
27 maja - ROCZNICA Komunii Św. (14.oo)
31 maja - BOŻE CIAŁO (z Mszą Św. o 9.3o)
3 czerwca - BIERZMOWANIE (12.3o)  i wizytacja kanoniczna J.E.Ks.Bpa Wiesława Szlachetki

ZAPRASZAMY na naszą wycieczko – pielgrzymkę autokarową:
26-27 maja: 26.05.(godz.4.45) do Świnic Warckich, Kalisza i Częstochowy (nocleg). 27.05.(po obiedzie powrót – ok.22.oo) Program dostępny w gablotach! Zapisy u P. Elżbiety – Tel.507 081 791

Prosimy zabrać na majowe wyjazdy nasze odnowione foldery, by życzliwych ofiarodawców poprosić o wsparcie dla naszej parafii! Foldery są na gazetnikach i w zakrystii!