Niedziela 01.10.2017

01.10.2017 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj – zapraszamy na „karolowego” PĄCZKA.

Środa o godz.18.oo - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z różańcem i z Mszą Św.

I Czwartek – uczcimy RELIKWIE Św. Karola i przyjmiemy Komunię Św. pod dwiema postaciami. GODZINA ŚWIĘTA do 19.3o – o uzdrowienie dla cierpiących na duszy i ciele oraz o nowe, i święte powołania z parafii. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji. Spowiedź Św. – podczas adoracji.

I Piątek – od godz.9.oo sakramentalne odwiedziny u CHORYCH. Przypominamy! Tego dnia najważniejsze jest przyjęcie Komunii Św. wynagradzającej za grzechy nasze i świata. Spowiedź Św. może być wcześniej! W piątek Spowiedź Św. od godz.17.oo. Dzieci zapraszamy na różaniec o godz.17.15 Młodzież zapraszamy na Mszę Św. i różaniec o godz.18.oo.

I Sobota – po Mszy Św. porannej nie będzie różańca wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi oraz wieczorem. Z racji narodowego dzieła „RÓŻANIEC do GRANIC” chętni włączą się w modlitwę w kościołach stacyjnych (podane na plakatach i stronie internetowej parafii – patrz: wydarzenia) lub u nas o godz.14.oo. (odmówimy również wszystkie 4 części).
NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE. Dla głębszej więzi z Bogiem i Kościołem uczęszczajmy na tę prostą i skuteczną modlitwę, by kiedyś różaniec nie był pustą dekoracją w trumnie lub w urnie!

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH:
dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz.17.15
dla młodzieży i dorosłych – w tygodniu z Mszą Św. wieczorną; w niedziele z Sumą. Po porannych Mszach Św. w tygodniu - jeden „dziesiątek”.

Bracie! Siostro! ZAPRASZAMY do wspólnoty „Żywego Różańca”. Przypominamy, że do codziennego dzieła „dziesiątkiem” różańca zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek i sytuację życiową. Zapraszamy: rodziny, małżonków bezdzietnych, osoby samotne czy rozwiedzione, osoby żyjące bez sakramentów, wszystkich szukających życiowej drogi. Dzięki tej niedocenianej modlitwie dzieją się rzeczy niezwykłe!

Przyszła niedziela – to XVII DZIEŃ PAPIESKI w Polsce pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Tego dnia wspieramy ofiarami Dzieło Nowego Tysiąclecia tj. zdolną, ale ubogą młodzież w jej drodze ku wykształceniu. Tego też dnia - KOLEKTA BUDOWLANA na przyszłą rozbudowę świątyni.
Od przyszłej niedzieli można zgłaszać Wypominki za zmarłych: jednorazowe, roczne (każdej niedzieli – ofiara za jedną duszę tyle co ofiara mszalna) i Msze Św. zbiorowe (w piątki listopada: 3,10,17,24 – wybierz). Nie wrzucajmy ich na kolektę!

SCHOLA dziecięca – spotkanie w niedzielę 8.10.br w kawiarence o godz.10.oo

BIURO czynne : poniedziałki i czwartki: 19.oo – 19.3o; soboty: 11.oo – 12.oo