Niedziela 03.07.2016

03.07.2015 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj – zapraszamy do kawiarenki na „karolowego” pączka tj. „słodką cegiełkę” z której dochód przeznaczamy na budowę.

Poniedziałek - wyrusza o godz.6.3o z kościoła p.w. NSPJ w centrum miasta Gdyńska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. By wspierać pielgrzymów, u nas będą w te dni spotkania „Złotej grupy” po Mszach Św. wieczornych. Zapraszamy!

Środa - o godz.19.oo NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w intencjach zapisanych na kartkach. Po Mszy Św. „dziesiątek” różańca. Dziękujemy za dołączone dobrowolne ofiary mszalne oraz za ofiary z kolekty, które są na zakup kwiatów do świątyni.

I Czwartek – od godz.18.oo cotygodniowa GODZINA ŚWIĘTA z prośbą o dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne z naszej parafii.
Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji.
W czasie adoracji okazja do Spowiedzi Św.

Przyszła niedziela – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA, na letnie prace wokół kościoła i w kawiarence. Polecamy ją Waszej szczerej ofiarności!

Witając Gości, życzymy im oraz naszym Parafianom, miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku!

PAMIĘTAJMY! Nie ma wakacji od BOGA i bez BOGA!

PRZYPOMNAMY:
Zachęcamy do zabrania na wakacyjne wyjazdy folderów naszej parafii, by w miejscu wypoczynku poprosić życzliwych o „cegiełkę” pomocy.

W świątyni obowiązuje z szacunku dla świętości strój wygodny, ale nie swobodny, a z szacunku dla Boga i modlących się – punktualność !
Nie bierze pełnego udziału we Mszy Św. osoba która: spóźnia się w czasie Ewangelii lub wychodzi przed błogosławieństwem końcowym!

Czytajmy nasz biuletyn i czasopisma religijne dostępne w naszej świątyni.

Zapowiedzi przedślubne: Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca ( K.P.K. kan. 1069 )