Niedziela 02.06.2019

02.06.2019  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

XII Święto Dziękczynienia

Nabożeństwa CZERWCOWE ku czci Najświętszego Serca Jezusowego są z każdą Mszą Św. wieczorną.

Dzisiaj – zapraszamy na „karolowe” PĄCZKI. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
Piesi pielgrzymi z Wejherowa wracają ok.godz.20.3o do kościoła Św. Wawrzyńca.

ŚRODA - o godz.18.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „10” różańca. Wspominać będziemy 20. Rocznicę pobytu Św. Jana Pawła II na Wybrzeżu i koronacji przez niego Obrazu MB Wejherowskiej oraz poświęcenia naszego Kamienia Węgielnego z g.Tabor.

I CZWARTEK miesiąca – wieczorem uczcimy Relikwie Św. Karola. Do godz.19.3o - GODZINA ŚWIĘTA adoracji – poprosimy Serce Jezusowe o łaskę uzdrowienia dla cierpiących na duszy i ciele oraz o nowe powołania z parafii. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.
SPOWIEDŹ ŚW. - w czasie adoracji.
O godz.18.oo – w parafii p.w. Św. Wawrzyńca odbędzie się ostatnie tego roku  Bierzmowanie w dekanacie. Pamiętajmy o modlitwie za blisko 350 młodych dekanatu.

I PIĄTEK miesiąca – od godz.9.oo odwiedziny z posługą sakramentalną u CHORYCH ks.Arkadiusza. SPOWIEDŹ ŚW. – od 7.15 i od godz.17.3o. Prosimy o punktualność!

SOBOTA – o godz.9.oo spowiedź dzieci KOMUNIJNYCH i ich rodzin. Wspierajmy ich wtedy swoją modlitwą! Parafia p.w. Św. Jadwigi na Karwinach I obchodzić będzie swój Odpust. Wieczorem Wigilia przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zwieńczeniem uroczystości będzie w Gdańsku Msza Św. o północy w Bazylice Mariackiej.

NIEDZIELA – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA. Prosimy o „cichą” tj. banknotową pomoc dla obecnego etapu budowy. Sądzimy, że stać każdego na dar najmniejszego nominału w banknocie, by oddać go na większą Chwałę Boga, by zamieszkał godnie wśród nas.
o godz.11.oo - Uroczysta I KOMUNIA ŚWIĘTA (25 dzieci)..
O godz.13.oo (nie ma Mszy Św. o 12.3o!) – 22. Rocznica ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH Ks.Arkadiusza i jego 8 kolegów.
O godz.18.oo - doroczny WIECZÓR UWIELBIENIA w Duchu Świętym. Zapraszamy Bierzmowanych w historii parafii! Będzie też modlitwa wstawiennicza nad każdym kto pragnie uzdrowienia według woli Bożej.
Tego dnia w Gdańsku odbędzie się jubileuszowy 10. MARSZ DLA ŻYCIA i RODZINY. (patrz plakaty)

Parafianie i mili goście! Prosimy!
Zabierajcie ze sobą nasze parafialne foldery.
Pomóżcie w ten sposób zyskać ofiarodawców dla dzieła budowy tej świątyni!

(foldery są na gazetnikach i w zakrystii!)