Niedziela : 10.05.2015

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj - zbiórka do puszek na pomoc dla Nepalu. Godz.17.oo - w salce spotkanie GRUPY MŁODZIEŻOWEJ. Zapraszają rówieśnicy!

Wtorek – o godz.17.3o – Nabożeństwo majowe. O godz.18.oo J.E.Ks. Abp Senior Tadeusz Gocłowski udzieli naszej młodzieży Sakramentu BIERZMOWANIA. Otoczmy młodych osobistą modlitwą!

Środa – nie ma Mszy Św. o godz.18.oo! O godz.19.3o - Nowenną do MBNP i modlitwą różańcową rozpoczniemy pierwszy w tym roku WIECZÓR FATIMSKI. Ok.godz.20.oo - Msza Św. z procesją Światła i nabożeństwem majowym. Przynieśmy ze sobą świece!

Czwartek – ŚWIĘTO Św. Macieja, Apostoła. O godz. 12.oo – Msza Św. z okazji 26 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ Kapłańskich rocznika Ks.Proboszcza. Obecnych będzie ok. 40 kapłanów! Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
Wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji oraz piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujemy za maturzystów, by z Bogiem ufnie budowali swoją przyszłość.

Sobota – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, Patrona Polski. Po Mszy Św. o godz.3.3o (tj. ok. 4.o0) z kościoła p.w. Św. Wawrzyńca wyruszy doroczna, PIESZA PIELGRZYMKA do Wejherowa na uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Zachęcamy do udziału, a zwłaszcza nowo bierzmowanych!

Przyszła niedziela – kolekta na pomoc w organizowaniu Światowych Dni Młodzieży - 2016. Kto zechce wesprzeć parafię prosimy o ofiary do puszek. Zapraszamy również do KAWIARENKI na słodkie wypieki naszych parafian.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE ku czci Maryi:
w tygodniu o godz.18.oo (dzieci i gimnazjaliści w środę o godz.17.15)
dzisiaj poza świątynią o godz.16.oo - przy Źródle Marii (za wiaduktem)

Pragniemy umieścić przy obrazie Jezusa Miłosiernego i przy ołtarzu fatimskim tablice z WOTAMI wdzięczności za doznane łaski! Prosimy o zgłaszanie się do Ks.Proboszcza wszystkich, którzy chcieliby takim darem okazać Bogu i Maryi swoją wdzięczność i radość z doznanych łask.

KĄCIK BUDOWLANY: Oczyszczono i wymalowano świetliki okienne naszego zaplecza. Sprawdzono i uruchomiono na nowo system alarmowy w kościele. Łatane są nierówności przejść wokół zabudowań. Nadal trwają poszukiwania wykonawcy wieży. (3 firmy odmówiły, 2 przygotowują kosztorysy). Na budowę od marca zebrano ( skrzynka ofiar przy dzwonach ) - 369,87,-

PRZYPOMINAMY:
I KOMUNIA ŚW.: 24 maja (10.3o; 12.3o) Msze Św. dla pozostałych parafian: 8.oo; 9.oo; 14.oo; 19.oo. ROCZNICA Komunii Św.: 31 maja (14.oo)