Niedziela 29.05.2016

29.05.2016 IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj (5 niedziela miesiąca) – tradycyjna, dodatkowa KOLEKTA BUDOWLANA na letnie inwestycje m.in. malowanie kawiarenki i poprawienie obejść wokół świątyni. Dziękujemy za szczerą ofiarność i pomoc!
W Oktawie uwielbiajmy razem wieczorami naszego Boga w Najświętszym Sakramencie, by był bardziej miłowany i częściej przyjmowany. To będzie nasze wynagrodzenie Mu za egoizm i słabość „niepraktykujących” katolików.

Wtorek – ŚWIĘTO Nawiedzenia NMP.

Środa (1 czerwca) – wspierajmy modlitwą i dobrocią wszystkie DZIECI!
O godz.19.oo NOWENNA do MBNP z pierwszym, czerwcowym Nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza Św. i „10” różańca.
Przypominamy, że od tego dnia do końca sierpnia wszystkie Msze Św. wieczorne będą o godz.19.oo oprócz „wieczorów fatimskich” (20.oo)! BIURO czynne będzie od poniedziałku do soboty (bez uroczystości i świąt) po Mszach Św. wieczornych do godz.20.oo.

W tygodniu obchodzimy DNI EUCHARYSTYCZNE czerwca. SPOWIEDŹ Św. – przed każdą Mszą św.; czwartek od godz.18.oo, piątek od 18.3o

I Czwartek - GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji (od godz.18.oo – 19.00) ofiarujemy z prośbą o łaskę rozbudzenia w nas na nowo czci dla miłosiernego Serca Jezusowego w pierwsze piątki miesiąca.

I Piątek – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała obchodzimy UROCZYSTOŚĆ Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także u nas ostatni dzień procesji wokół kościoła i doroczny „Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów”. Poświęcimy przyniesione wianki.

Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od mięsa.
Centralne uroczystości w Gdyni rozpoczną się w kościele NSPJ o godz. 18.oo!

I Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Wspierajmy modlitwą parafię na Karwinach w dniu jej odpustu.

Przyszła niedziela – narodowy DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA. Zapraszamy na „karolowego pączka” tj. „słodką cegiełkę” (2,5o,-). Po Mszach Św. doroczna zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Suma Parafialna zostanie odprawiona za wszystkich zaangażowanych w Boże Ciało i jego Oktawę.

UWAGA!
Gimnazjaliści klas II będą mieli pierwszą katechezę przed Bierzmowaniem 17 czerwca (piątek) o godz.20.oo w salce. Obecność obowiązkowa.