Niedziela 11.11.2018

11.11.2018 XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

100 Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

Dzisiaj - comiesięczna KOLEKTA BUDOWLA na przyszłe inwestycje. Dziękujemy za szczerą ofiarność !
Po wieczornych Mszach Św. do wtorku włącznie odmówimy różaniec za zmarłą naszą organistkę śp. Ewę Bogusławską. Jutro (poniedziałek) odprawiona zostanie też Msza Św. wieczorna w jej intencji. Śp. Ewa odeszła ku wieczności w 45 roku życia i po 16 latach bycia naszą organistką. Msza Św. pogrzebowa - u nas w środę o godz.12.oo.

WTOREK – modlitwa ze Św. Antonim za zagubionych w życiu i we wierze.

ŚRODA o godz.18.oo - NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „10” różańca.

CZWARTEK – wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji do godz.19.3o ofiarujemy z prośbą o przymnożenie łaski Bożej i ludzkiej życzliwości dla budowania wspólnoty parafialnej oraz świątyni.

PIĄTEK - o godz.18.oo kolejna Msza Św. ZBIOROWA za zmarłych.
Po Mszy Św. odbędzie się KATECHEZA:
„Chrześcijanin Kapłan, Król i Prorok, czyli jak korzystać z łaski chrztu świętego”. Zapraszają: Ks. Arkadiusz z Grupą MIŁOSIERDZIA.

Przyszła NIEDZIELA - zapraszamy do KAWIARENKI na domowe wypieki parafianek. Dziękujemy za tak ofiarowane „słodkie cegiełki”!
Suma o godz.9.3o zostanie odprawiona w intencji zmarłej naszej organistki śp. Ewy Bogusławskiej.

 

Raz jeszcze DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy razem z nami
radośnie świętowali Odpust parafialny.
Dziękujemy zaangażowanym sercem i duszą!

 

Modlitwa za zmarłych wciąż aktualna!

Drodzy parafianie! Obecność na pogrzebie sąsiada (sąsiadki) jest znakiem szacunku, pamięci dla tych, którzy mieszkali obok Was i chrześcijańskim obowiązkiem pocieszenia ich rodzin! Organizujmy z rodziną zmarłej osoby co wieczór przed pogrzebem różaniec w swojej świątyni (gdy brak miejsca w mieszkaniu). Bądźmy świadomi, że nie kwiaty i znicze są najważniejsze, ale modlitwa jest najpiękniejszą i trwałą przed Bogiem. Takie świadectwo dają przyjeżdżający wierni z południa kraju, którzy tuż przed pogrzebem zamawiają w parafii zmarłego(ej) liczne Msze Św. zamiast zwozić nietrwałe kwiaty! Dziękujemy Wszystkim, którzy tak troszczą się o zmarłych, ich rodziny i uczą tego młodych! „Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj zmarłym z parafii i rodzin naszych wieczne spoczywanie. Amen.”