Niedziela 02.10.2016

02.10.2016 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj zapraszamy do kawiarenki na „Karolowego PĄCZKA”.

Dla żywej więzi z Bogiem i Kościołem zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W świątyni na różańcowej, wspólnej modlitwie możemy uzyskać codziennie odpust zupełny, by ofiarować go za potrzebujących miłosierdzia. Zapraszamy też do wspólnoty różańcowej, by z Maryją „żywo” wspierać Kościół, parafię, rodzinę, świat swoim „dziesiątkiem”. Odkrywajmy razem skuteczność różańca!
PORZĄDEK NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH:
dla dzieci i gimnazjalistów – od poniedziałku do piątku o godz.17.15
dla gimnazjalistów klas III, dla młodzieży i dorosłych – w tygodniu z Mszą Św. wieczorną; w niedziele z Sumą parafialną. W tygodniu rano - jeden „dziesiątek”.

Środa – wspomnienie Św. s.FAUSTYNY, patronki Grup MIŁOSIERDZIA oraz naszej II RÓŻY Żywego Różańca. Dlatego braci i siostry tych wspólnot zapraszamy wieczorem na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, Mszę Św. oraz Imieninowe spotkanie.

W tym tygodniu obchodzimy DNI EUCHARYSTYCZNE października:
SPOWIEDŹ ŚW. – kwadrans przed Mszą Św.; czwartek 17.45 - 19.3o (zwłaszcza gimnazjaliści i młodzież); piątek 16.45 – 18.oo (dzieci)
Uszanujmy te terminy! Spowiedź Św. niedzielna jest dla pracujących, a w czasie niedzielnej Mszy Św. wyłącza z pełnego udziału w liturgii.

I Czwartek – wieczorem oddamy cześć RELIKWIOM Św. Karola. GODZINĘ ŚWIĘTĄ ofiarujemy w intencji ludzi samotnych, strapionych i odrzuconych, by przy Maryi odkryli radość oraz siłę w zaufaniu Bogu jak Ona.
Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w ich intencji.

I Piątek - od godz.9.oo odwiedziny CHORYCH. To dzień wspomnienia liturgicznego NMP RÓŻAŃCOWEJ. O godz.17.15 – różaniec z Komunią Św. dla najmłodszych.

Przyszła niedziela - KOLEKTA BUDOWLANA na spłatę zadłużeń i przyszłą rozbudowę świątyni. Prosimy o zrozumienie i pomoc.
Dzieci, które chciałyby śpiewać i grać w naszej SCHOLI, zapraszamy na próbę o godz.9.45 do salki z tyłu kościoła.
Tego dnia – obchodzimy XVI DZIEŃ PAPIESKI: „Bądźcie świadkami Miłosierdzia”. Po Mszach Św. – zbiórka na pomoc dla stypendialnej młodzieży z „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. O zaangażowanie prosimy uczniów szkół katolickich z naszej parafii. Zgłaszajcie się do zakrystii przed Mszą Św. na której będziecie.

KANDYDATURA do święceń Diakonatu i Prezbiteratu naszego kleryka Tomasza oraz jego 5 kolegów, z udziałem J.E.Ks.Bpa Zbigniewa Zielińskiego, władz Seminaryjnych i wszystkich kleryków (ok.50) – 22.10.br (sobota) godz.18.oo. Poczujmy nasz obowiązek modlitwy z Tomkiem i za Tomka w tak ważnym etapie formacji. ZAPRASZAMY wszystkich, a zwłaszcza młodych parafian!

Zgłaszajmy WYPOMINKI za zmarłych: jednorazowe, roczne i Msze Św. zbiorowe. Kartek z ofiarą nie wrzucajmy na kolektę!