Niedziela 06.11.2016

06.11.2016 UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE
ku czci Św. Karola Boromeusza
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj - Zapraszamy na „karolowego pączka”, by świętować na słodko Imieniny parafialnej Rodziny. Pączki ( 2,5o,- ) są dostępne przy bramie obok krzyża i w kawiarence.
Dziękujemy Wszystkim, którzy przez pracę, zaangażowanie, śpiew i obecność, tak „żywo” ubogacili naszą Odpustową Uroczystość! Niech Św. Karol, Was i Wasze intencje wspiera przed Bogiem!
Dziękujemy też dzisiaj Państwu Stanisławowi i Alfredzie Kamińskim z dziećmi za 8 lat opieki nad kapliczką Św. Józefa przy ul. Lipowej. (pośw. 16.11.2008) Życzymy Wam wielu łask Bożych !

Wtorek – o godz.18.3o w salce spotkanie Grupy MIŁOSIERDZIA.

Środa – ŚWIĘTO Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Po wieczornej wspólnej modlitwie w salce spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.

Czwartek – wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji ofiarujemy prosząc o zgodę, pokój w rodzinach i w Ojczyźnie. Spowiedź Św. do godz.19.3o

Piątek - w Polsce 98 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
W imię historycznej pamięci Narodu zadbajmy o wywieszenie „biało – czerwonej” ! Msza Św. za Ojczyznę u nas o godz.10.oo, a J.E.Ks. Arcybiskup Metropolita zaprasza do Bazyliki Mariackiej na godz.12.oo.
Tego dnia o godz.18.oo – Msza Św. ZBIOROWA za zmarłych.
Po Mszach Św. rozpoczniemy 9 dniową NOWENNĘ przed Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Z racji tak doniosłego Święta dla nas i rodaków, Episkopat Polski udziela w piątek DYSPENSY od pokarmów mięsnych !

Przyszła niedziela – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA. Polecamy ją Waszej szczerej i życzliwej ofiarności.

Nadal można zgłaszać WYPOMINKI za zmarłych: jednorazowe, roczne lub Msze Św. zbiorowe (blankiety dostępne są przy wyjściu z kościoła).

Dla umocnienia wiary i więzi ze wspólnotą Kościoła, czytajmy prasę katolicką dostępną w świątyni oraz parafialny biuletyn!

ŚWIĘTY KAROLU NASZ PATRONIE, MÓDL SIĘ ZA NAMI, ZA MIESZKAŃCAMI NASZEJ PARAFII I MODLĄCYMI SIĘ DZISIAJ Z NAMI !