Niedziela 24.04.2016

24.04.2016 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj - w ramach pomorskiej akcji POLA NADZIEI, po Mszach Św. wolontariusze hospicjów zbierają datki, które zasilą hospicyjny budżet.

Poniedziałek – ŚWIĘTO Św. Marka, ewangelisty.

Wtorek – o godz.18.3o – spotkanie Grupy MIŁOSIERDZIA.

Środa – o godz.18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „10” różańca.
Po modlitwie comiesięczne spotkanie Wspólnoty „ŻYWEGO RÓŻAŃCA”. Zapraszamy prawdziwych czcicieli Maryi do wspólnego dzieła modlitwy, która pomaga pokonać samotność i wszelki bezsens!
O godz.19.45 – spotkanie Wspólnoty „ZIEMIA MARYI”.

Czwartek – GODZINA ŚWIĘTA adoracji - z prośbą o moc Miłosierdzia Bożego i odwagę wiary dla „niepraktykujących” mieszkańców naszej parafii.

Piątek – ŚWIĘTO Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.

Przyszła niedziela ( 1 maja ) – pierwsze Nabożeństwo MAJOWE wraz z Sumą o godz. 9.3o, w pozostałe niedziele poza świątynią o godz.16.oo. Na Mszę Św. o godz.12.3o zapraszamy tegorocznych MATURZYSTÓW.
O godz.17.3o przy kaplicy Św. Józefa modlitwa za Ludzi Pracy!
KOLEKTA będzie na spłatę rachunków za energię i ogrzewanie Kościoła – prąd (XII-III) =8.759,-; gaz (XII-III) = 6.983,-. To efekt m.in.: spotkań grup, prób muzycznych i teatralnych oraz zajęć katechetycznych. Energia opłacana jest wg taryfy budowlanej tj. droższej! Kolektę polecamy Waszej życzliwej ofiarności !

UWAGA: Dziewięciodniowa Nowenna do Ducha Świętego dla kandydatów do BIERZMOWANIA rozpocznie się 2 maja o godz.19.oo.
3 maja – w Uroczystość NMP KRÓLOWEJ POLSKI tradycyjnie o godz.15.oo przy Źródle Maryi (za obwodnicą) KASZUBSKIE nabożeństwo majowe oraz Festyn Rodzinny organizowany przez Radę Dzielnicy połączony z Dniem Otwartym Stacji Uzdatniania Wody Wielki Kack. (program w biuletynie i gablotach!) Zadbajmy o wywieszenie biało-czerwonej na 2 i 3 maja!
PIELGRZYMKA (piesza) do Wejherowa: 7/8 maja ( wspólna, dekanalna)
ZACHĘCAMY do czytania BIULETYNU, gdyż zawiera on m.in. „Klucze Miłosierdzia” tj. myśli do rozważań zaczerpnięte z Dzienniczka Św. s.Faustyny.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE ku czci Maryi:
w tygodniu dla młodych i dorosłych z Mszą Św. o godz.18.oo
w niedziele - poza świątynią o godz.16.oo:
8 / 22 maja - przy Źródle Marii (za wiaduktem)
15 maja – przy kapliczce Św. Józefa na ul. Lipowej 37
29 maja – przy krzyżu na ul. Lipowej 14
(dla dzieci z każdą Mszą Św. niedzielną o godz.11.oo )