Niedziela 03.06.2018

03.06.2018 IX NIEDZIELA ZWYKŁA
IV Wizytacja Kanoniczna w Parafii

 

Dzisiaj - trwa WIZYTACJA kanoniczna J.E.Ks. Bpa Wiesława Szlachetki. Podczas Mszy Św. o godz.12.3o z Jego rąk 45 kandydatów przyjmie Sakrament Bierzmowania. Wspierajmy osobistą modlitwą nowych świadków wiary, by jej sami nie utracili, ale „mężnie ją wyznawali i według jej zasad postępowali”. W Oktawie Bożego Ciała uwielbiajmy wieczorami naszego Boga w Eucharystii i wypraszajmy, by był w parafii bardziej miłowany oraz częściej przyjmowany.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE ku czci Najświętszego Serca Jezusowego: w tygodniu z Mszą Św. wieczorną; w niedziele – z Sumą parafialną o godz.9.3o

Środa – o godz.19.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „10” różańca po procesji.

I Czwartek miesiąca – wieczorem uczcimy RELIKWIE naszego Patrona. Tego dnia u nas Komunia Św. pod dwiema postaciami. Cotygodniowa GODZINA ŚWIĘTA adoracji od godz.18.oo z prośbą: o łaskę uzdrowienia dla cierpiących na duszy i ciele oraz o nowe i święte powołania z parafii.

Piątek – UROCZYSTOŚĆ Najświętszego Serca Pana Jezusa tj. „Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów”. U nas to ostatni dzień procesji. Poświęcimy przyniesione wianki. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od mięsa. Centralne uroczystości w Gdyni rozpoczną się w kościele NSPJ o godz. 18.oo!

Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Wspierajmy modlitwą sąsiednią parafię na Karwinach w dniu jej odpustu.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 i społeczność szkolna zapraszają w sobotę na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w godz.10.oo – 14.oo (program w gablotach!)

Przyszła niedziela – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA na przyszłą rozbudowę świątyni. Polecamy ją Waszej ofiarności. Suma Parafialna zostanie odprawiona za wszystkich zaangażowanych w Boże Ciało i jego Oktawę oraz w parafialne uroczystości: I Komunii Św., Mszy Św. Prymicyjnej i Bierzmowania.

Łask Bożych i wzrastania w miłości pod opieką Maryi życzymy wczorajszym Nowożeńcom z Warszawy: Urszuli i Dariuszowi, którzy z radością przyjęli u nas Sakrament Małżeństwa.

UWAGA! Gimnazjaliści klas II będą mieli pierwsze spotkanie przed Bierzmowaniem
18 czerwca (poniedziałek) z Mszą Św. o godz.19.oo. Obecność obowiązkowa.
Msze Św. wieczorne od dzisiaj do 31 sierpnia - o godz.19.oo !
BIURO parafialne - poniedziałki i czwartki: 18.oo - 18.3o; soboty: 10.oo -11.oo

Wycieczko – pielgrzymka autokarowa: 25-26 sierpnia: 25.08. (godz.6.oo) do Stoczka Klasztornego, Św. Lipki, Olsztyna i Gietrzwałdu (nocleg). 26.08. do Zielonki Pasłęckiej i powrót ok.19.oo koszt:200,- Zapisy u Pani Elżbiety – tel.507 081 791

Kwiaciarnia (ul. Gryfa Pomorskiego 54) zatrudni pracownicę na 1/2 etatu – kontakt: tel.886 193 520