Niedziela 04.08.2019

04.08.2019 XVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj – zapraszamy do kawiarenki na „karolowe” PĄCZKI.
WTOREK - ŚWIĘTO Przemienienia Pańskiego czyli nasz „mały odpust”. Kamień węgielny naszej świątyni jest właśnie z góry Tabor. Prosimy więc o modlitwę w intencji dzieła rozbudowy kościoła.

ŚRODA – o godz.19.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św.

CZWARTEK - O od godz. 18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą:
aby młodzi wsparci Bożą łaską dokonywali odpowiedzialnych wyborów.

PIĄTEK – ŚWIĘTO Św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w intencji czwartkowej adoracji.

SOBOTA - ŚWIĘTO Św. Wawrzyńca, diakona. Pomódlmy się za sąsiednią parafię naszej dzielnicy w dniu jej Odpustu. Tamtejsza Suma odpustowa – godz.18.oo.

NIEDZIELA – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA - na rozbudowę kościoła. Dziękujemy bardzo anonimowym ofiarodawcom za kilkanaście tzw. „dniówek” (po 300,-). Obecnie pracuje 10 osób. Kolekta jednej niedzieli starcza na jeden dzień ich pracy. Polecamy więc ową KOLEKTĘ Waszej przychylności i ofiarności!
„Złota Grupa Pielgrzymkowa” spotyka się codziennie (w czasie trwania gdyńskiej pielgrzymki do Częstochowy) po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy!
Zachęcamy do czytania biuletynu parafialnego z bieżącymi informacjami z życia wspólnoty oraz prasy katolickiej dostępnej w kościele! Kto czyta nie błądzi!

UWAGA!
Kościół zachęca, by sierpień był czasem abstynencji od alkoholu, ofiarowanej za alkoholików oraz nadużywających go na wakacjach i urlopach!
Zachęcamy do zabrania na wakacyjne wyjazdy folderów naszej parafii, by poprosić w miejscu wypoczynku Życzliwych o „cegiełkę” pomocy.

Parafianom i gościom, życzymy miłego i udanego
wakacyjnego wypoczynku z Bogiem w sercu!