Niedziela 05.01.2020

05.01.2020    II   NIEDZIELA  po  NARODZENIU  PAŃSKIM

Dzisiaj – zapraszamy do kawiarenki na „karolowe pączki”!

PONIEDZIAŁEK – obowiązkowa UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Msze Św. będą jak każdej niedzieli. Kolekta dnia jest przeznaczona na misje. Na wieczornej Mszy Św. obecna będzie orkiestra dęta, która po modlitwie wykona kilka świątecznych utworów.

WTOREK – od tego dnia  Msze Św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą do końca stycznia o g.16.oo! BIURO PARAFIALNE będzie czynne tylko w soboty!

ŚRODA – o g.7.3o NOWENNA do MB Nieust. Pomocy z Mszą Św. i „10” różańca.

CZWARTEK – GODZINA ŚWIĘTA po Mszy Św. porannej do 8.3o z prośbą:
o moc Bożą i opiekę niebios dla dzieci ochrzczonych w naszej parafii oraz dla ich rodziców i chrzestnych. W tej intencji ofiarujmy piątkową wstrzemięźliwość od mięsa.

NIEDZIELA (Chrztu Pańskiego) – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA na rozbudowę świątyni Bożej. Prosimy o „niebrzęczącą” tj. „banknotową”, niezbędną pomoc! Podczas sumy parafialnej wspomnimy dzieci ochrzczone w minionym roku. Zapraszamy ich rodziny!

KOLĘDY A.D.2020;  tutaj, w gablotach i w biuletynie.

Drodzy bracia i siostry, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu, wspominamy i przeżywamy tajemnice zbawienia.
Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania. W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 12 kwietnia. W każdą niedzielę – Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 26 lutego. Wniebowstąpienie Pańskie 24 maja. Zesłanie Ducha Świętego 31 maja. Uroczystość Najświętszego  Ciała  i  Krwi  Pańskiej  11  czerwca.  W dniu 29 listopada przypada pierwsza Niedziela Adwentu. Równocześnie w święta Matki Bożej, Apostołów, świętych i we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swojego Pana. Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.

WITAMY nowych mieszkańców!
Życzymy Wam radości i pomyślności Bożej
w nowym miejscu i nowej parafii!
Zapraszamy do parafialnej wspólnoty czynu i modlitwy!

%MCEPASTEBIN%