Niedziela 16.04.2017

16.04.2017 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Poniedziałek - Msze Św. jak każdej niedzieli. Kolekta – na uczelnie katolickie w diecezji. Z racji tzw.„Lanego poniedziałku” prosimy, by zachować w tej zabawie (zwyczaju) umiar i kulturę, a zwłaszcza wobec idących do kościoła!
Do soboty włącznie odprawiana jest z wieczorną Mszą Św. Nowenna do Miłosierdzia Bożego. SPOWIEDŹ ŚW. – kwadrans przed każdą Mszą Św.

Środa o godz.18.oo – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Msza Św. i „10” różańca.

Czwartek - wieczorna GODZINA ŚWIĘTA adoracji do godz.19.3o - w mocy Miłosierdzia Bożego poprosimy o przemianę serc rodziców, którym brak gorliwej pobożności, przez co nie są duchowym wsparciem dla swoich dzieci

Piątek - z racji Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych!

Sobota – tego dnia nasze comiesięczne, parafialne uczczenie Św. Jana Pawła II.

Przyszła niedziela tj. MIŁOSIERDZIA Bożego - zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ tj. modlitwę do Miłosiernego Chrystusa o godz.15.oo. Po Mszach Św. zbiórka na pomoc dla Syrii, którą organizuje Caritas Polska!

Parafianom i Miłym Gościom, Bożych darów
oraz życia w łasce Zmartwychwstałego Syna Bożego
życzą miejscowi kapłani. A L L E L U J A !

P.S. Dziękujemy wszystkim, którzy całymi rodzinami pomimo codziennych obowiązków z zaangażowaniem przeżywali Wielki Post, Triduum i ich Liturgię! Podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy „z sercem” przygotowali świątynię, Grób Pański i ceremonie świąteczne!

JUBILEUSZOWE MISJE PARAFIALNE: 11 – 18 CZERWCA 2017

MODLITWA O ŁASKI MISYJNE
( do wspólnego i osobistego odmawiania od Niedzieli Miłosierdzia )

Boże Stworzycielu nieba i ziemi, Ojcze Jezusa i nasz Ojcze, prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji świętych. Niech ten czas będzie dla wszystkich mieszkańców naszej parafii darem łaski i miłosierdzia.
Panie Jezu Chryste, pełnio czasu i Królu wieków otwórz nasze umysły na Twoje Słowo, które do nas kierujesz, abyśmy potrafili wprowadzić je w nasze codzienne życie. Pomóż nam być świadkami Twojej miłości i przebaczenia dla tych, wśród których żyjemy.
Duchu Święty, odnów cały świat i oblicze nasze parafii. Spraw, abyśmy byli prawdziwą wspólnotą Kościoła, mieli jedno serce i jednego ducha. Niech ten czas stanie się łaską powrotu do miłości Ojca, który nieustannie czeka na swe dzieci.

Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, bądź Matką tych świętych Misji.
Św. Karolu Boromeuszu, nasz patronie, módl się za nami. AMEN