Niedziela : 05.07.2015

05.07.2015              XIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

Dzisiaj – zapraszamy do kawiarenki na „karolowego” pączka tj. „słodką cegiełkę” z której dochód przeznaczamy na budowę.

Środa - o godz.19.oo NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „dziesiątkiem” różańca. Dziękujemy wszystkim, którzy składając nowennowe intencje dołączają dobrowolną ofiarę mszalną, a kolektą wspierają zakup kwiatów do świątyni.

Czwartek od godz.18.oo cotygodniowa GODZINA ŚWIĘTA z prośbą o przymnożenie Bożej i ludzkiej życzliwości dla dzieła naszej budowy.

Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji.

Sobota - Święto Św. BENEDYKTA, Patrona Europy.

Przyszła niedziela – XVII ROCZNICA ERYGOWANIA (12.07.1998) naszej parafii tj. powołania do istnienia.

Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca - KOLEKTA BUDOWLANA, na przyszłą budowę wieży i górnego kościoła. Polecamy ją szczerej ofiarności Parafian i miłych Gości!

Organizatorzy zapraszają na Koncerty Letnie do Św. Wawrzyńca – najbliższy koncert w przyszłą niedzielę o g.18:45, informacje o kolejnych – na plakacie.

Witając Gości, życzymy im oraz naszym Parafianom miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku!

PAMIĘTAJMY!   Nie ma wakacji od  BOGA  i bez  BOGA!

 

PRZYPOMNAMY:

W świątyni obowiązuje z szacunku dla świętości strój wygodny, ale nie swobodny, a z szacunku dla Boga i modlących się – punktualność !

Nie bierze pełnego udziału we Mszy Św. osoba która: spóźnia się w czasie Ewangelii lub wychodzi przed błogosławieństwem końcowym!

Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR – może pomóc w kryzysie małżeństwa lub po rozwodzie – www.sychar.org ; www.kryzys.org

Czytajmy nasz biuletyn i czasopisma religijne dostępne w naszej parafii.

 

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE:

17/   Katarzyna KUBACKA (Górn. 20) - Łukasz DZIADAK (Rumia) ślub - u nas

 

Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca ( K.P.K.  kan. 1069 )