Niedziela : 09.08.2015

09.08.2015 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza niedziela – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA. Dziękujemy za życzliwą ofiarność! Wdzięcznością ogarniamy parafię p.w. Nawiedzenia NMP w Jastarni za dzisiejszą „cegiełkę” dla przyszłej rozbudowy naszego kościoła.

Po Mszach Św. – zbiórka do puszek na zakup wody dla naszych pielgrzymów oraz organizację sobotniego koncertu przy Źródle Marii o godz.16.oo.

KĄCIK BUDOWLANY: W minionym czasie dbaliśmy tylko o porządek i czystość na terenie kościelnym. Dziękujemy Panom: Mieczysławowi F. i Januszowi M. za pomoc. Rozpoczęliśmy malowanie salki (po 2 latach). Z racji braku funduszy Rada parafialna podjęła ostateczną decyzję o wstrzymaniu wszelkich inwestycji budowlanych. Na budowę do puszki przy dzwonach zebraliśmy w lipcu– 311,- (razem od IV.br =1.093,87,-)

Poniedziałek - Sąsiednia parafia obchodzi Odpust ku czci Św.Wawrzyńca. Pamiętajmy w modlitwie o tej wspólnocie! Suma – godz.18.oo

Środa – o godz.19.oo NOWENNA do MB Nieust. Pomocy z Mszą Św. Potem „dziesiątek” różańca i ostatni Apel Jasnogórski Złotej Grupy Pielgrzymkowej.

Czwartek od godz.18.3o GODZINA ŚWIĘTA adoracji – o Boże miłosierdzie i błogosławieństwo dla domów w których poranione lub zerwane zostały wszelkie więzy rodzinne. Nie ma Mszy Św. o godz.19.oo !
Zapraszamy na WIECZÓR FATIMSKI. Rozpoczniemy różańcem o godz.19.3o. O godz.20.oo - Msza Św. z procesją światła.
Pamiętajmy o modlitwie w intencji J.E.Ks. Arcybiskupa w dniu 70 Urodzin.

Piątek - ŚWIĘTO Rocznicy Poświęcenia Archikatedry w Oliwie.

Sobota - obowiązkowa UROCZYSTOŚĆ Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy Św. jak w niedziele – z błogosławieństwem zbóż, ziół i owoców. Zapraszamy na doroczne uroczystości przy Źródle Marii (za wiaduktem) O godz.15.oo - Msza Św. z liturgią w jęz. kaszubskim i koncert zespołu religijnego „Kanaan”.

Przyszła niedziela - dziękczynienie za Pierwszą Mszę Św. odprawioną w naszej parafii 16 sierpnia 1998.

Na drogę ku niebu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Irenę Sulkowską; lat 84; zam. ul. Gryfa P.58. „Dobry Jezu, a nasz Panie. Daj jej wieczne spoczywanie!”

Zachęcamy w sierpniu do ABSTYNENCJI od alkoholu, w intencji nawrócenia ludzi uzależnionych od niego !

Wszystkim wypoczywającym w Gdyni życzymy miłych i udanych wakacji z Bogiem w sercu!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

21/ Roman PLICHTA (Górn. 2) – Wiesława WENCEL (Górn.2) ślub/u nas
22/ Krzysztof DYRCZ (G.P.83) – Agnieszka ECKERT (Miętowa 124) ślub/Gdynia
23/ Agnieszka TOMASZEWSKA (Myśl.25) – Piotr PISZ (Chwaszczyno) ślub/ Chwaszczyno
24/ Lucjan ORZECHOWSKI (Nowiny)– Agnieszka ROGALA (Zw.4) ślub/Strzegom