Niedziela 09.10.2016

09.10.2016 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
XVI DZIEŃ PAPIESKI: „Bądźcie świadkami Miłosierdzia ”

Dzisiaj – KOLEKTA BUDOWLANA. Dziękujemy za szczerą pomoc! Również dzisiaj - zbiórka dla młodzieży z „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

Trwamy na MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ. To siła dla wielu pokoleń i stanów, gdy razem szuka się wsparcia Bożego oraz zyskuje odpusty. Zapraszamy do wspólnoty różańcowej, by z Maryją „żywo” tj. każdego dnia, wspierać Kościół, parafię, rodzinę, świat swoim „dziesiątkiem”. Stwórzmy kolejne Róże: „Dzieci Maryi”, „Młodzi Maryi” i „Rodziców” !

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH:
dla dzieci i gimnazjalistów – od poniedziałku do piątku o godz.17.15 dla gimnazjalistów klas III, dla młodzieży i dorosłych – w tygodniu z Mszą Św. wieczorną; w niedziele z Sumą parafialną. W tygodniu rano - jeden „dziesiątek”.

Środa o godz.18.oo - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z różańcem.

Czwartek – ostatni w roku WIECZÓR FATIMSKI. NIE MA Mszy Św. o godz.18.oo! Wyjątkowo o godz.19.oo rozpocznie się GODZINA ŚWIĘTA adoracji jako oddanie rodzin, małżeństw i parafii pod opiekę Maryi i Jej Syna.

O godz.19.3o - modlitwa różańcowa. O godz.20.oo – Msza Św. z procesją „światła”. Zapraszamy rodziny i jak co roku nauczycieli w wigilię ich Święta! Niech świątynię przepełni radość czcicieli Maryi!

Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w intencji naszej adoracji.
Piątek – o godz.18.3o różaniec i kolejna katecheza przed BIERZMOWANIEM.

Sobota – o godz.9.3o w salce kolejna katecheza przed I KOMUNIĄ ŚW.
To ostatnie dni dla zgłaszających się dzieci i gimnazjalistów!

Sobota to także na Jasnej Górze dzień WIELKIEJ POKUTY za grzechy: osobiste, narodu i świata całego! ( patrz plakaty ) Włączmy się dobrowolną formą umartwienia w to dzieło, by wyprosić Miłosierdzie Boże. Zakończymy wspólnie w przyszłą niedzielę odśpiewaniem suplikacji!

Przyszła niedziela - zapraszamy do południa na domowe wypieki parafianek.
WYPOMINKÓW za zmarłych z ofiarą nie wrzucajmy na kolektę! Młodych i dorosłych prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni (raz w miesiącu!)

WAŻNE !
22.10.br (sobota) godz.18.oo - KANDYDATURA do święceń Diakonatu i Prezbiteratu naszego kleryka Tomasza i jego 5 kolegów, z udziałem J.E.Ks.Bpa Zbigniewa Zielińskiego, władz Seminaryjnych oraz wszystkich kleryków. Poczujmy obowiązek modlitwy z Tomkiem i za Tomka. ZAPRASZAMY !

5.11.br (sobota) godz.14.oo - Msza Św. z braćmi K.S.M. SEMPER FIDELIS naszej Archidiecezji. Zapraszamy młodzieńców i mężczyzn z rodzinami!

6.11.br (niedziela) - ODPUST parafialny. Sumę o godz.12.3o poprowadzi Ks. Dziekan Marek ADAMCZYK.

Na drogę ku wieczności pożegnaliśmy parafiankę śp. Krystynę NIEŚCIORUK, lat 84, zam. przy ul. Witosławy 12. „Dobry Jezu, a nasz Panie. Daj jej wieczne spoczywanie!”

PROSIMY gorąco o wsparcie w rozbudowie naszej świątyni !