Niedziela 11.09.2016

11.09.2016 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA.
( VI Tydzień Wychowania )

Dzisiaj – KOLEKTA BUDOWLANA na spłatę zadłużeń i przyszłą rozbudowę kościoła. Dziękujemy za ofiarną i szczerą pomoc!
Po Mszy Św. o godz.12.3o - spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania tj. gimnazjalistów klas III.
Do ks. Wojciecha mogą zgłaszać się chętni do służby ministranckiej.

KĄCIK BUDOWLANY: (z ogłoszeń 14 sierpnia) w czerwcu, lipcu i sierpniu – zabezpieczono dach w kilku miejscach przed wodą, postawiono murek oporowy przy zakrystii, odmalowano drzwi zew. (2) oraz elewację części budynku, wymieniono meble i drzwi (5) w zakrystii, wyłożono kostką brukową zjazd do świątyni, odnowiono kawiarenkę. Koszt prac – 27.ooo,-

Bez solidnego wsparcia, bardzo powoli spłacane jest zadłużenie za minione prace przy plebanii (to już 2 rok!) Nie można nic odłożyć na budowę kościoła. Sama wieża to koszt ok. 1 mln zł , a w skarbonce przy dzwonach od kwietnia 2015 zebrano - 3.765,- !

Poniedziałek – o godz.18.3o próba CHÓRU. Zapraszamy młodych i dorosłych!

Wtorek – nie ma Mszy Św. o godz.18.oo !
O godz.19.3o modlitwą różańcową rozpoczniemy kolejny WIECZÓR FATIMSKI. O godz. 20.oo – Msza Św. z procesją światła. Przynieśmy świece.

Środa – Święto Podwyższenia KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Przynieśmy krzyże do poświęcenia. O godz.18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „10” różańca.

Czwartek – we wspomnienie MB Bolesnej parafia w Orłowie obchodzi swój Odpust. Pamiętajmy w modlitwie o tej wspólnocie.
U nas wieczorem do godz.19.3o - GODZINA ŚWIĘTA – aby małżonkowie, rodzice i dzieci wrócili do Serca Jezusowego, źródła trwałej i autentycznej miłości. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa oddajmy Bogu w tej intencji.

Piątek - Święto ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, Patrona Polski oraz Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy Młodych!

Przyszła niedziela - zapraszamy na DOMOWE wypieki parafianek. Prosimy nasze Panie lubiące piec słodkości o taką „cegiełkę” dla parafii, a wszystkim, które dotąd to czyniły bardzo dziękujemy za te pyszne dary serca i rodzinnej kuchni!
O godz.11.oo Msza Św. i spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci klas III, które mają przystąpić do I KOMUNII Św. (4 czerwca 2017 ).
Po Mszach Św. - zbiórka na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na terenie WŁOCH.

Sakramenty święte zgodnie z Prawem Kościoła, dzieci i młodzież mają obowiązek przyjmować w rodzinnej parafii!
Zapisy dzieci i gimnazjalistów do sakramentalnych grup tylko do połowy października !!!

UWAGA! Wszystkich zachęcamy do włączenia się w GRUPY PARAFIALNE. Kapłani i wierni potrzebują Waszego wsparcia w modlitwie, śpiewie i służbie!