Niedziela 06.10.2019

06.10.2019 XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

DZISIAJ – zapraszamy na „karolowe” PĄCZKI. Do ks. Arkadiusza mogą zgłaszać się chętni na ministrantów i lektorów. Poszukujemy też osoby, która poprowadziłaby naszą Scholę Parafialną!
Po Mszy Św. o g.11.oo – spotkanie z RODZICAMI dzieci komunijnych.
Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. We wspólnej modlitwie możemy uzyskać codziennie odpust zupełny i ofiarować za potrzebujących miłosierdzia.

PORZĄDEK  NABOŻEŃSTW:
dla dzieci – w poniedziałki, wtorki i czwartki o g.17.15
dla młodzieży i dorosłych – w tygodniu z Mszą Św. wieczorną; w niedziele z Sumą parafialną.  W tygodniu rano - jeden „dziesiątek”.

ZAPRASZAMY ponownie do Wspólnoty „Żywego Różańca”!
Do codziennego dzieła „dziesiątkiem” różańca zaproszeni są wszyscy: rodziny, rodzice, małżonkowie bezdzietni, samotni, rozwiedzeni, osoby żyjące bez sakramentów, wszyscy szukający życiowej drogi. Dzięki tej niedocenianej modlitwie dzieją się niezwykłe rzeczy!

ŚRODA - o g.18.oo NOWENNA do MBNP z różańcem i Msza Św.

CZWARTEK – wieczorna GODZINA ŚWIĘTA w intencji: by obojętni i wątpiący odkryli moc i radość modlitwy różańcowej. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.

PIĄTEK – na g.17.3o Ks. Arkadiusz z Grupą MIŁOSIERDZIA zapraszają na katechezę „Wartość Różańca świętego w codzienności”. Ofiarujmy chwilę czasu dla Boga i dla siebie!

SOBOTA – o g.9.oo w salce cotygodniowa KATECHEZA dla dzieci komunijnych.

NIEDZIELA - 19. DZIEŃ PAPIESKI w Polsce pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”.  Po Mszach Św. wspieramy ofiarami Dzieło Nowego Tysiąclecia tj. zdolną, ubogą młodzież. Tego też dnia - KOLEKTA BUDOWLANA na trwające prace.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc!
O godz.19.3o – różańcem rozpoczniemy ostatni w roku WIECZÓR FATIMSKI. Nie będzie więc różańca po Sumie parafialnej! O godz.20.oo - Msza Św. i procesja z figurą. Zapraszamy rodziny i jak co roku nauczycieli w wigilię ich Święta! Niech świątynię przepełni radość czcicieli Maryi! Przynieśmy świece!

Zgłaszajmy WYPOMINKI roczne za zmarłych (każdej niedzieli – ofiara za jedną duszę tyle co ofiara mszalna) i Msze Św. zbiorowe (we wtorki listopada: 5,12,19,26 – wybierz i zaznacz). Nie wrzucajmy ich na kolektę! Karteczki dostępne są w kościele!

Przyjmując pasterskie wezwanie papieża Franciszka do rozbudzenia zapału misyjnego w naszych sercach i w życiu chrześcijańskim rozpoczynamy zbiórkę funduszy na budowę STUDNI w Afryce (koszt 5.ooo euro). Dobrowolne ofiary wrzucajmy do skarbonki Św. Antoniego.