Niedziela 12.02.2017

12.02. 2017 VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj – KOLEKTA BUDOWLANA na spłatę zakończonej renowacji obrazów i złoceń w kościele. Dziękujemy za złożone ofiary!

Wtorek – ŚWIĘTO Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy oraz wspomnienie Św. Walentego. Po wieczornej Mszy Św. – spotkanie WSPÓLNOTY MIŁOSIERDZIA i wszystkich wiernych czcicieli Jezusa Miłosiernego!

Czwartek po wieczornej Mszy Św. – cotygodniowa GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o szczerą miłość i wdzięczność dzieci wobec swoich rodziców.

Przyszła niedziela - jak co miesiąc zapraszamy do Kawiarenki na domowe wypieki parafianek, którym jak zawsze bardzo dziękujemy za te „słodkie” cegiełki.

Obowiązkowy dla narzeczonych KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI prowadzony jest w parafii p.w. MB Bolesnej w Orłowie w każdy wtorek o godz.19.oo.

W tygodniu pożegnaliśmy na drogę ku wieczności parafianina śp. Kazimierza JERECZEK, lat 80, zam. przy ul. Damroki 21. „Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj mu wieczne spoczywanie!”

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPAMIĘTAJMY !

„Jubileuszowe” MISJE PARAFIALNE: 11 – 18 czerwca.
Z tego powodu parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych nie będzie! Natomiast odmawiajmy często podaną niżej modlitwę:

MODLITWA PARAFIALNA

W Bierzmowaniu umocniłeś wielu z nas Jezu Zbawicielu darami Twego Świętego Ducha, dałeś „nowe życie wiary”, byśmy świadczyli o Tobie, o Twojej miłości, o Twojej żywej, sakramentalnej obecności, o niedzielnym błogosławieństwie tj. Twoim wsparciu dla nas.
Słowa, gesty, uczynki w Twoje Imię kierowane ku bliźnim mogą działać cuda, tylko porusz nas i natchnij odwagą i zapałem wiary, byśmy „na nowo” mogli iść i głosić Ewangelię tj. Dobrą Nowinę o zbawieniu! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi, tej dzielnicy, tej parafii, tego domu i naszej (tej) rodziny byśmy razem ewangelizowali nasz świat!
Bądź Panie uwielbiony za betlejemską codzienność wielu chrześcijan i świadków wiary. Oddajemy się Tobie Jezu Synu Boży i Królu, całym sercem i całą duszą wraz z Maryją i Św. Karolem na drodze nowego czasu co wiedzie ku zbawieniu. Amen.

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…
Św. Karolu Boromeuszu nasz Patronie, módl się za nami!