Niedziela 07.01.2018

07.01.2018 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiaj – kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Pomódlmy się osobiście za dzieci ochrzczone u nas w minionym roku.
Zapraszamy do gościnnej KAWIARENKI na „karolowe” pączki oraz na KONCERT radosnego, góralskiego kolędowania o godz.16.3o.

Środa - o godz.16.oo Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Msza Św. w intencjach nowenny i „dziesiątek” różańca.

Czwartek od godz.7.3o – GODZINA ŚWIĘTA jako dziękczynienie Bogu za dary: naszego Chrztu świętego i wiary. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa i dobrowolne wyrzeczenia ofiarujmy też w tej intencji.

Sobota (13. dzień miesiąca) – nasza comiesięczna modlitwa ze Św. Antonim.

Przyszła niedziela – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA. Polecamy ją Waszej ofiarności.

Zamawiajmy INTENCJIE mszalne w zakrystii lub w biurze, by upamiętnić np. rocznice: Urodzin, Chrztu Św., Ślubu lub śmierci bliskich osób. Dar Eucharystii to najcenniejszy dar jaki składamy Bogu w naszych intencjach!

KOLĘDY a.d.2018. Kapłani odwiedzają wszystkich, którzy przyjmowali ich przez ostatnie 3 lata. Pierwszą kolędę (po 3 latach nieobecności też!), zmianę adresu zgłaszajmy wcześniej np: bodek.n@wp.pl Rozpoczynamy o g.16.3o; w soboty, niedziele o g.15.oo. Przyjmujących zapraszamy na niedzielne Msze Św. o godz.9.3o. Dobrowolne ofiary na dzieło rozbudowy kościoła przygotujmy w oddzielnej kopercie (wraz z Deklaracją). Dla bezpieczeństwa i duchowego klimatu modlitwy zamykajmy zwierzęta! WODA święcona - poza otwarciem kościoła w kruchcie od strony plebanii!
Program kolęd podany na stronie internetowej, w gablotach i w biuletynie!
Dziękujemy za grzeczność i kulturę wszystkim, którzy pożegnali się wyprowadzając się z naszego osiedla oraz tym, którzy przedstawili się i przywitali jako nowi parafianie! Życzymy Wam radości i pomyślności Bożej w nowym miejscu zamieszkania i w nowej wspólnocie!

Błogosławieństwo Boże dla wiernych Panu i ochrzczonych w Jego Imię we wspólnocie Kościoła tj. w „nowym narodzie wybranym”:

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie oblicze swoje
i niech cię obdarzy pokojem”.
(Lb 6,22-27)