Niedziela 06.12.2015

06.12.2014 II NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj – zapraszamy do Kawiarenki na „Karolowego PĄCZKA”.
Są do nabycia za dobrowolną ofiarę budowlaną poświęcone OPŁATKI wigilijne oraz wigilijne ŚWIECE Caritasu dla pomocy chorym i ubogim. Również dzisiaj doroczna zbiórka - jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Wolne są jeszcze INTENCJE mszalne. Zamawiajmy je w biurze lub zakrystii!

Wtorek ( 8 grudnia ) - Uroczystość NIEPOKALANEGO Poczęcia NMP. To początek w całym Kościele katolickim Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia!
Maryja objawiając się 08.12.1947 w Montichiari (Włochy), pielęgniarce Pierinie Gilli prosiła, by pamiętać o GODZINIE ŁASKI dla całego świata ( 12.oo – 13.oo ) „...dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Pan, mój Boski Syn, Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.” W tym czasie świątynia będzie otwarta !

RORATY ( ku czci Maryi ) - codziennie (bez niedziel) o godz.6.3o.
Dzieci i gimnazjalistów zapraszamy -w poniedziałek, środę, piątek a młodzież – pozostałe dni.

Środa o godz.18.oo - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „dziesiątkiem” różańca.

Czwartek – wieczorna GODZINA ŚWIĘTA adoracji do godz.19.3o – ze Św. Ritą w intencji mieszkańców potrzebujących Bożego wsparcia w trudnych i beznadziejnych sytuacjach. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji.

Piątek i sobota – REKOLEKCJE adwentowe „Zawieram przymierze z Jezusem” dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

Przyszła niedziela - comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA. Powierzamy ją Waszej życzliwości i „cichej” pomocy!
O godz.15.oo - spotkanie KRĘGU RODZIN tj. Domowego Kościoła.
Po Mszy Św. wieczornej tj. ok.18.45 – spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych i kandydatów do Bierzmowania.

Na drogę ku wieczności pożegnaliśmy parafianina śp. Eugeniusza Bańko, lat 83, zam. ul.Lipowa 50. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!”

PRZYPOMINAMY!

WIGILIA GRUP parafialnych (dorosłych) – 16 grudnia (środa) o godz. 18.3o

KOLĘDY tj. odwiedziny duszpasterskie dla budowania wspólnoty i wyznania wiary rozpoczniemy 29 grudnia (wtorek) od ul. Lipowej. Jak zawsze, by nie naruszyć czyjejś „wolności” odwiedzamy tych, którzy przez ostatnie 3 lata przyjmowali nas z kolędą. Pierwszą kolędę i zmianę adresu zgłaszajmy wcześniej! Program kolęd będzie podany za tydzień.
W styczniu Msze Św. wieczorne od poniedziałku do soboty będą o godz.16.oo.

Dziękujemy ponad 70-u siostrom i braciom z grup parafialnych za radosny udział we wczorajszym Dniu Skupienia! Niech Pan i Zbawiciel otoczy Was swoim miłosierdziem!